روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷

چرا انقلاب كرديم؟
 
انقلاب كرديم تا سايه شوم رژيم استبدادي را از سر اين مملكت برداريم و رأي مردم، عامل رسيدن افراد به قدرت باشد نه زور اسلحه يا پول و ثروت، يعني مردم سالاري ديني حاكم شود و تغيير مسئولين بر اساس خواست و رأي مردم انجام گيرد و مردم با حقوق خود آشنا شوند و روحيه خودباوري در آنان تقويت گردد.
چرا انقلاب كرديم؟به گزارش گروه ساير رسانه هاي دفاع پرس، محمود فرشيدي در يادداشتي نوشت:

انقلاب اسلامي در آ ستانه چهل سالگي قرار گرفته و در اين چهار دهه، نشيب و فراز هاي سرنوشت سازي را پشت سر گذاشته و همچنان سروقامتانه ايستاده است و از آرمان هاي خويش دفاع مي كند. اما بيم آن مي رود كه به دلايل مختلف، نعمت هاي بي كراني كه انقلاب به ملت ايران ارزاني داشته و افقي كه در برابر محرومان جهان گشوده است، ناشناخته بماند.

از جمله اين دلايل، فراموشي دوران سياه رژيم ستم شاهي است به ويژه آنكه نسل هاي بعدي، آن روزگار تلخ را نديده اند و در فضاي آزادي چشم گشوده اند. همچنين مشكلات معيشتي و اقتصادي در سال هاي كنوني نيز مي تواند از جمله اين دلايل باشد. با توجه به اين نكات است كه يادآوري برخي موارد، چه بسا مصداق «ذكر» را پيدا كند و مورد قبول اهل انصاف قرار گيرد.

1- انقلاب كرديم تا سايه شوم رژيم استبدادي را از سر اين مملكت برداريم و رأي مردم، عامل رسيدن افراد به قدرت باشد نه زور اسلحه يا پول و ثروت، يعني مردم سالاري ديني حاكم شود و تغيير مسئولين بر اساس خواست و رأي مردم انجام گيرد و مردم با حقوق خود آشنا شوند و روحيه خودباوري در آنان تقويت گردد.

2- انقلاب كرديم تا كشوري مستقل داشته باشيم و دست بيگانگان را از سرزمين خود كوتاه كنيم و براي دستيابي به استقلال و قطع وابستگي در تمامي عرصه هاي سياسي، اقتصادي، علمي، فني، فرهنگي و نظامي تلاش كنيم.

3- انقلاب كرديم تا از زندان خفقان رژيم شاهنشاهي به درآييم و ملتي آزاد باشيم و حتي براي آزادي ديگر ملت ها از بندگي اصحاب قدرت و نيل به بندگي خدا، كوشش كنيم و خط قرمز آزادي مان، تنها احكام الهي، آيات قرآن و ساحت پيامبر گرامي اسلام صلي الله عليه و آله و ائمه اطهار عليهم السلام باشد، نه مانند برخي كشور هاي مدعي آزادي كه حريم اسرائيل و هولوكاست، خط قرمزشان است.

4- انقلاب كرديم تا زمينه حاكميت معنويت و ارزش هاي اخلاقي بر اساس فطرت انسان ها را، فراهم سازيم و با گسترش فرهنگ حجاب و عفاف، از لاابالي گري و هرزگي در جامعه و تلاشي خانواده ها پيشگيري كنيم.

5- انقلاب كرديم تا عدالت را در جامعه مان حكمفرما سازيم و با تمام توان در جهت رفع محروميت از نيازمندان قيام كنيم و در جهت ايجاد فرصت هاي برابر براي مستضعفان جامعه و تحصيل و اشتغال و معيشت آنان، تمام توان كشور را به كار بگيريم.

6- انقلاب كرديم تا هويت ملي و اسلامي ايراني خود را احيا كنيم و شكوه همبستگي و ايثارگري، شهادت طلبي و خودباوري مردم ايران را در صحنه هاي گوناگون دفاع مقدس، بلاياي طبيعي و نظاير آن به جهانيان نشان دهيم.

7- انقلاب كرديم تا به آنچنان قدرت نظامي اي دست پيدا كنيم كه هيچ بيگانه اي جرأت تجاوز به حريم اين مرز و بوم را نيابد و اگر طغيانگري همچون صدام، قصد تجاوز به خاك ايران را كرد، جانانه در برابر او بايستيم بر خلاف رژيم هاي پهلوي و قاجار، حتي يك وجب از سرزمين خود را به بيگانه وانگذاريم.

8- انقلاب كرديم تا در عرصه علم و فناوري، آزاد باشيم و نگذاريم سلطه گران جهان، مانع ورود دانشمندان ما به حريم فناوري هاي برتر شوند و بخواهند خود از آن به عنوان ابزار سلطه عليه ما بهره بگيرند، و در پرتو همين شكوفايي علمي توانستيم به فناوري هسته اي دست پيدا كنيم و پيشرفت هايمان در علوم هوا فضا و صنايع موشكي، دشمن را به شدت نگران ساخته است و در علوم پزشكي و راديودارو ها توانستيم دستاورد هايي در تراز بين المللي كسب كنيم و در فناوري نانو در رتبه معدود كشور هاي برتر جهان قرار بگيريم.

9- انقلاب كرديم تا در عرصه سياسي منطقه و جهان، مرتبتي شايسته براي ملت ايران پيدا كنيم و ملت هاي مظلوم عراق و سوريه و لبنان و فلسطين و يمن و بحرين را مورد حمايت قرار دهيم تا بتوانند در برابر طمع ورزي هاي استكبار جهاني مقاومت نمايند.

10- انقلاب كرديم تا به مستضعفان جهان اميد بدهيم كه دوران تاخت و تاز و استعمار و استثمار آمريكا و اروپا به سر آمده است و ملت هاي عقب نگه داشته شده كه پس از چند سال اسارت، بيدار شده اند اگر مانند ملت ايران با ايمان به خداوند قيام كنند، عزت و قدرت مي يابند و قدرت پوشالي استكبار جهاني را در هم مي شكنند. همچنان كه ما توانستيم جاسوسان آمريكايي را در لانه جاسوسي شان و پرسنل متجاوز نيروي دريايي آمريكا را در آب هاي سرزمين مان عزتمندانه به اسارت بگيريم.

اما رمز تمامي اين پيروزي ها چنانكه بنيان گذار انقلاب به ما آموخت و رهبر انقلاب همواره بر آن تاكيد مي فرمايد، اميد و خودباوري است كه ريشه در خداباوري دارد. ما مي توانيم، چون خدا با ماست و در مقابل، عامل شكست و خودباختگي، «يأس» است كه ريشه در كفر و قطع اميد از عنايات الهي دارد.

كلام آخر آنكه روشن است كه در برابر راهي كه كشور هاي صنعتي براي پيشرفت طي ساليان دراز پيموده اند، نظام مردم سالاري ديني در ابتداي راه است و كاستي ها و ناملايمات فراواني بر سر راه ما قرار دارد كه نسل هاي جوان بايد با راه هاي ميان بُر از آن موانع عبور كنند و يادآوري اين واقعيت نيز ضروري است كه در نظام مردم سالاري ديني ممكن است بعضاً افراد ناشايستي چند سالي مردم را فريب دهند و با كسب رأي آنان به قدرت برسند تا به ثروت و مكنت دست يابند، اما مردم در درازمدت حق و باطل را از يكديگر تشخيص مي دهند و اراده عمومي به هيچ وجه حمايت از باطل نيست و تجربه اين چهار دهه نشان داده است كه اگر فرد يا افرادي حتي در بالاترين سطوح قدرت، از راه انقلاب، عدول كرده اند، مردم رأي خود را از آنان پس گرفته اند و اين گونه ناملايمات نبايد به هيچ وجه موجب يأس و دلسردي گردد.

منبع: روزنامه رسالت
   تاریخ: ۰۸:۲۱ - ۱۸/۱۱/۱۳۹۶   بازدید: ۱۸۸