روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹

ارسال 130 مقاله به كنگره بين المللي انجمن جراحي مغز و اعصاب ايران
 
كاشان - دبير كنگره بين المللي انجمن مغز و اعصاب ايران گفت: 130 مقاله از متخصصين مغز و اعصاب داخلي و خارجي به دبيرخانه كنگره در كاشان ارسال شده است.
ارسال 130 مقاله به كنگره بين المللي انجمن جراحي مغز و اعصاب ايران كاشان - دبير كنگره بين المللي انجمن مغز و اعصاب ايران گفت: 130 مقاله از متخصصين مغز و اعصاب داخلي و خارجي به دبيرخانه كنگره در كاشان ارسال شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعيل فخاريان عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاري كنگره بين المللي انجمن جراحي مغز و اعصاب ايران براي اولين بار در كاشان اظهار داشت: از مجموع 130 مقاله رسيده، 108 مقاله مورد پذيرش قرار گرفته است.

وي با بيان اينكه علاوه بر جراحان و متخصصين داخلي، نمايندگاني از كشورهاي آمريكا، كانادا، آلمان و تركيه هم در اين كنگره حضور دارند، ابراز داشت: از مجموع مقالات پذيرش شده، 66 مقاله در قالب سخنراني و 42 مقاله در قالب پوستر ارائه مي شود.

مدير مركز تحقيقات تروما دانشگاه علوم پزشكي كاشان با اشاره به اينكه هدف اصلي از برگزاري اين كنگره بهره گيري از تجارب ارزشمند جراحان مغز و اعصاب و ستون فقرات در سطح ملي و بين المللي است، تصريح كرد: معرفي رويكردهاي جديد تشخيصي و درماني در حيطه هاي مختلف جراحي مغز و اعصاب از ديگر اهداف برگزاري اين كنگره است.

ارسال 12 مقاله دانشجويي به دبيرخانه كنگره

وي با اشاره به اينكه 12 مقاله در بخش دانشجويي به دبيرخانه اين كنگره ارسال شده است، افزود: براي اولين بار در طول برگزاري كنگره بين المللي جراحان مغز و اعصاب ايران به منظور ارج نهادن به زحمات و تلاش هاي بي دريغ دكتر رحمت به عنوان يكي از بنيانگذاران جراحي اعصاب در ايران، اين جايزه به سه مقاله برتر اهدا مي شود.

فخاريان با بيان اينكه سالانه بيش از يك هزار جراحي اعصاب در كاشان انجام مي شود، افزود: دانشگاه علوم پزشكي كاشان با توجه به در دسترس بودن و همچنين كيفيت مناسب خدمات در بخش جراحي اعصاب در جايگاه مطلوبي در كشور قرار دارد.

تربيت دستيار تخصصي جراحي اعصاب در دانشگاه علوم پزشكي كاشان

وي با اشاره به مركز تربيت دستيار تخصصي جراحي اعصاب در دانشگاه علوم پزشكي كاشان افزود: كاشان تنها شهرستان غير مركز استان در ايران است كه در آن دستيار تخصصي جراحي اعصاب تربيت مي شود.

رييس مركز تحقيقات تروما دانشگاه علوم پزشكي كاشان از حضور مداوم و شبانه روزي پزشكان و همچنين دستاران تخصصي جراحي اعصاب در مراكز درماني كاشان سخن گفت و ابراز داشت: حضور پيوسته اين پزشكان باعث ارتقاي كيفيت خدمات ارائه شده در بخش جراحي اعصاب شده است.

گلايه از برخي دستگاه هاي اجرايي بابت ارائه بعضي از آمارهاي غير علمي

وي در بخش ديگري از سخنان خود ضمن گلايه از بعضي از دستگاه هاي اجرايي شهرستان براي ارائه برخي آمارها تصريح كرد: برخي آمارهاي ارائه شده توسط بعضي از دستگاه هاي اجرايي فاقد هرگونه پشتوانه علمي و تحقيقاتي است و در ارائه اين آمار به خصوص در بخش تصادفات هيچ گونه هماهنگي با مركز تحقيقات تروما دانشگاه كه يك مركز تحقيقاتي و علمي در اين زمينه است، نمي شود.

فخاريان با بيان اينكه تا حدود چهار سال پيش به ازاي هر 11 روز در كاشان يك نفر در اثر تصادفات موتور سيكلت فوت مي شد، بيان داشت: 50 درصد مرگ و مير ناشي از تصادفات در صحنه و 50 درصد ديگر در بيمارستان ها اتفاق مي افتد.

گفتني است كنگره بين المللي جراحي مغز و اعصاب ايران با همكاري مشترك مركز تحقيقات تروماي دانشگاه علوم پزشكي كاشان و انجمن علمي جراحان مغز و اعصاب از اول تا سوم آبان ماه در كاشان برگزار مي شود.
منبع خبر:
خبرگزاري مهر
   تاریخ: ۱۶:۴۳ - ۲۹/۰۷/۱۳۹۸   بازدید: ۲۳۶