روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

ساخت مجهز ترين مركز درمان سرطان كشور در همدان/ وجود 7 هزار و 500 بيمار خاص و سخت درمان در همدان
 
مدير مركز آموزشي درماني بعثت گفت: مركز درمان سرطان در همدان راه اندازي مي شود.
ساخت مجهز ترين مركز درمان سرطان كشور در همدان/ وجود 7 هزار و 500 بيمار خاص و صعب العلاج در همدانبه گزارش خبرنگار گروه استان هاي باشگاه خبرنگاران جوان از همدان ، رشيد حيدري مقدم رئيس دانشگاه علوم پزشكي ابن سينا گفت: هم اكنون 7 هزار و 500 بيمار خاص و سخت درمان در همدان وجود دارد، كه هر سال نيز بر اين تعداد افزوده مي شود.

او گفت: همدان از جمله استان هاي غرب كشور به شمار مي رود كه علاوه بر درمان مردم اين منطقه از بيماران ساير استان ها از جمله، كرمانشاه، لرستان، مركزي و ايلام در همدان نيز خدمت رساني مي كند.

مدير مركز آموزشي درماني بعثت با وجود امكانات درماني و متخصصان خوب كه در مراكز درماني اين استان فعال هستند، اما در برخي زمينه ها نيز كمبود محسوسي مشاهده مي شود، كه به عنوان نمونه مي توان به خدمات رساني به بيماران سرطاني اشاره كرد، موضوعي كه موجب شد تا در اين زمينه اقدامات خوبي شكل بگيرد.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي ابن سينا با اشاره به ساخت سه مركز جامع سرطان در استان گفت:در چند سال گذشته سه مركز جامع سرطان غرب كشور در همدان، بروجرد و كنگاور كليد خورد كه با پيگيري هاي فراوان مركز جامع سرطان بروجرد و كنگاور به ملاير و كبودرآهنگ منتقل شد و عمليات ساخت آن ها در حال انجام است.

شرايط خاص و راهبردي در كنار قرارگيري همدان در كريدور اصلي غرب به مركز كشور اين استان را ملزم مي كند صاحب يك بيمارستان جنرال و يك مركز تروما به بزرگي و توانمندي مركز درماني بعثت شود تا بيماران فرستاده شده از ديگر مراكز بتوانند در اين بيمارستان خدمات درماني دريافت كنند.

در كنار اين مهم، نياز به داشتن يك مركز جامع براي درمان بيماران سرطاني در همدان و شهر ها و استان هاي اطراف از جمله دلايلي بود كه سبب شد تا چند سال قبل مديران درماني همدان تصميم بگيرند تا مركز جامع سرطان اين استان كه قبلاً در زميني به مساحت يك هزار و 400 مترمربع ساخته شده بود را به 25 هزار مترمربع توسعه دهند.

بهمن ماه سال گذشته بود كه كياني، رئيس بيمارستان بعث همدان «مركز جامع سرطان 35 درصد پيشرفت دارد كه اميد مي رود فاز يك اين مركز تيرماه سال آينده بهره برداري شود.

از آنجا كه هنوز اين مركزدرماني سرطان تكميل نشده است و با توجه به مشكلاتي كه در زمينه تأمين داروي بيماران سرطاني در همدان وجود دارد موجب شده تا بيماران براي تأمين دارو هاي شيمي درماني و استفاده از مراكز آزمايشگاهي به استان هايي همچون تهران و قم مراجعه كنند، بنابراين اين مهم مي طلبد تا با سرعت بخشيدن در ساخت و تكميل اين مركز درماني مورد نياز بيماران سرطاني گام اساسي برداشته شود.
   تاریخ: ۰۹:۳۹ - ۱۰/۰۶/۱۳۹۸   بازدید: ۱۶۹