روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

حمله سگ خانگي به زن باردار/ احتمال زايمان زودرس براي حفظ نوزاد
 
رئيس مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي دانشگاه علوم پزشكي اصفهان گفت: شب گذشته بابت زمين خوردگي خانم باردار به دليل حمله سگ خانگي از اين مركز امدادخواهي شد.
خبري در شبكه هاي اجتماعي منتشر شد مبني بر اين كه در منطقه ملك شهر اصفهان، زني باردار همراه با خواهران خود مورد حمله يك قلاده سگ خانگيِ عظيم الجثه قرار مي گيرد و پس از اين كه زن باردار پا به فرار مي گذارد سگ از پشت به روي او مي پرد و او را با صورت و شكم به زمين مي كوبد؛ در حين اين اتفاق، سگ به ديگر اعضاي خانواده نيز حمله مي كند و آسيب هايي به آن ها نيز وارد مي كند.

اوراژانس امدادخواهي را تاييد كرد

غفور راستين امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار كرد: ساعت 19:16 دقيقه روز شنبه بابت زمين خوردگي در ميدان نگين ملك شهر از مركز فوريت هاي پزشكي امدادخواهي و يك كد اورژانس سريعاً به محل اعزام شد.

رئيس مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي دانشگاه علوم پزشكي اصفهان ادامه داد: با حضور تكنسين هاي اورژانس در صحنه مصدوم كه خانم باردار كه از درد در ناحيه شكم احساس درد مي كرد دليل زمين خوردن را حمله سگ خانگي عنوان كرد.

وي خاطرنشان كرد: مصدوم پس از انجام اقدامات اوليه براي تكميل درمان به بيمارستان غرضي اعزام شد.

واكنش همسر مضروب: با زايمان زودرس تاوان سگ داري ديگران را مي دهيم

محسن شاهمرادي همسر مصدوم اين حادثه نيز امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار كرد: بعد از ظهر روز گذشته همراه با خواهران و خواهرزاده اش به قصد خريد از منزل خارج شد كه در حين عبور از كوچه يك قلاده سگ بزرگ از يك مجتمع مسكوني خارج شده و به سه نفر از آن ها حمله و به زمين مي زند.

همسر مصدوم اين حادثه ادامه داد: همسر بنده كه جلوتر از ديگران در حركت بوده با شنيدن صداي جيغ همراهان به عقب برمي گردد كه سگ به وي حمله مي كند و همسر من با صورت و شكم به زمين مي خورد و از ناحيه پا نيز آسيب مي بيند كه پس از تماس با اورژانس به سرعت به بيمارستان منتقل مي شود.

وي افزود: پس از اين حادثه با نيروي انتظامي تماس گرفتيم كه اعلام كردند مصدوم هر زمان خوب شد براي شكايت به كلانتري مراجعه كند، نهايتاً بعد از چندين بار تماس با نيروي انتظامي افسري در محل حاضر شد و در نهايت ساعت 11:30 دقيقه صورتجلسه اي به ما داده شد.

شاهمرادي تصريح كرد: شب گذشته مشخص شد كه قلب جنين كار مي كند اما پس از انجام سونوگرافي بنابر گفته پزشكان احتمال زايمان زودرس در هشت ماهگي وجود دارد و از آن جا كه حمله از سوي سگ انجام شده بايد بررسي بيشتري انجام شود.

درخواست از نماينده مدعي العموم براي ورود به پرونده سگ گرداني

وي با بيان اين كه به خاطر سگ داري شخص ديگري درگير فرآيند درمان شده ايم، تأكيد كرد: از دادستان اصفهان و مسؤولان انتظامي خواهشمندم پيگير اين مسأله باشند اما تا اين لحظه حتي ما نمي دانيم كه صاحب سگ چه كسي بوده است تا بتوانيم پيگيري هاي لازم را انجام دهيم.

به گزارش فارس، مضروب اين حادثه تا ظهر امروز همچنان در يكي از بيمارستان هاي نزديك به محل حادثه بستري بوده و در حال طي كردن فرايند درمان است.

مسؤولان پزشكي و درماني استان اصفهان نيز ضمن تأييد اين حمله، از پيگيري روند درماني مضروب اين حادثه خبر دادند.

منبع: فارس
منبع خبر:
تابناک خوزستان
   تاریخ: ۱۴:۱۷ - ۰۴/۰۶/۱۳۹۸   بازدید: ۱۴۳