روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸

زوج پزشك مشهدي براي تعطيلات به آق قلا رفتند
 
اكوفارس: يك زوج پزشك به همراه اولين گروه جهادي از مشهد به منطقه سيل زده آق قلا اعزام شدند.
اكوفارس: يك زوج پزشك به همراه اولين گروه جهادي از مشهد به منطقه سيل زده آق قلا اعزام شدند. به گزارش فارس از مشهد٬ يك زوج پزشك به همراه اولين تيم جهادي شامل گروه پزشكي و فرهنگي از مشهد به منطقه سيل زده آق قلا اعزام شده اند كه خبرنگار فارس گفت وگويي با اين گروه جهادي به ويژه زوج پزشك داشته و در ادامه آن را مي خوانيد.

همسرم هيچ مخالفتي نداشت

پزشك جهادگر گفت: من و همسرم هر دو پزشك هستيم و سابقه شركت در اردوهاي جهادي را نيز داريم و بعد از اينكه از اتفاق ناگوار در آق قلا با خبر شديم٬ سريع به همراه گروه جهادي قرارگاه شهيد عليمرداني مشهد خود را به مناطق سيل زده رسانده تا بتوانيم رسالت پزشكي خود را به درستي با استفاده از اين فرصت ادا كنيم.قاسم اميني افزود: ما در ابتدا از خانواده خود بابت حضور نداشتن كنار آن ها در ايام عيد عذرخواهي كرديم و البته اين نكته را بايد اضافه كنم كه همسرم هيچ گونه مخالفتي با حضور و خدمت رساني در منطقه سيل زده نداشت و بعد از درخواست همراهي من٬ فورا آن را قبول كرد.

وي در مورد آوردن فرزند خود به اين اردوي جهادي تصريح كرد: در ابتدا براي آوردن فرزندم٬ به مناطق سيل زده ترديد داشتيم و حتي مخالفت هايي از سمت خانواده من و همسرم در اين خصوص صورت مي گرفت اما چون نيت كرده بودم فرزندم از اين سن با فضاي اردوهاي جهادي آشنا شود تا هنگام بزرگسالي راحت تر بتواند در اين شرايط حضور پيدا كرده و خدمت كند٬ ريسك آوردن او را پذيرفتم و خوشبختانه اكنون نيز فرزندم در وضعيت مطلوب به سر مي برد و هيچ بهانه اي براي رفتن از اين منطقه سيل زده نمي گيرد.گروه جهادي قرارگاه شهيد عليمرداني تا 8 فروردين در مناطق سيل زده مستقر هستند

مسؤول قرارگاه شهيد عليمرداني مشهد در ادامه اظهار كرد: گروه جهادي پزشكي اين قرارگاه به عنوان برترين گروه پزشكي از نگاه سپاه امام رضا(ع) و دانشگاه علوم پزشكي مشهد شناخته مي شود و برنامه نوروزي اين تيم جهادي٬ خدمت رساني به مناطق حاشيه شهر مشهد بود كه با توجه به سيل و اتفاقات پيش آمده بعد آن در منطقه آق قلا شمال٬ تصميم بر اولويت خدمت رساني به اين مناطق گرفته شد.

حسن بخشي ادامه داد: تيم 21 نفره جهادي ما از 3 تا 8 فروردين در مناطق سيل زده شمال مستقر هستند و در مساجد، خانه هاي بهداشت و مناطقي كه سپاه پاسداران سيل را از آنجا تخليه كرده و خطري از اين لحاظ آن مناطق را تهديد نمي كند٬ به مردمي كه اكنون در چادرها مستقر و مستعد بيماري هستند٬ ارائه خدمت مي كنند.

21 ميليون تومان دارو از مشهد خريداري و به آق قلا برده شده است

وي در خصوص تجهيزات همراه گروه پزشكي جهادي تشريح كرد: گروه پزشكي قرارگاه چون آموزش هاي تخصصي لازم را براي اردو از قبل ديده بود٬ تمام تجهيزات پزشكي لازم را به همراه 21 ميليون تومان داروي خريداري شده از مشهد به آق قلا منتقل كرده تا مشكلي از اين جهت متوجه گروه نشده و سربار مردم محلي نشويم.

مسؤول قرارگاه شهيد عليمرداني مشهد تاكيد كرد: با وجود تجهيزات و وسايل همراه گروه جهادي اما در اين منطقه هم چنان نياز به دارو٬ لباس گرم و پتو وجود دارد؛ چرا كه مردم اكنون در چادرها و سرما حضور داشته كه آن ها را مستعد بيماري سرماخوردگي مي كند.

بخشي در خصوص وضعيت روحي مردم اين منطقه نيز يادآور شد: علاوه بر خسارات مالي زيادي كه به دليل خرابي منازل مسكوني متوجه اين مناطق شده٬ با وجود نبود آسيب جاني٬ از لحاظ روحي مردم اين منطقه نگران و نااميد بودند كه گروه جهادي شهيد عليمرداني با استفاده از حضور تعدادي روحاني و يك روانشناس٬ سعي كرده تا تبعات اين مشكلات روحي را به حداقل برساند كه بازخوردهاي مثبت از سوي مردم اين منطقه نشان از موفقيت تيم جهادي در اين حوزه دارد.

وي گفت: به گفته مسؤولان استان گلستان٬ اولين گروه جهادي اعزامي به مناطق سيل زده٬ گروه قرارگاه شهيد عليمرداني مشهد است و بعد آن گروه هاي ديگر پزشكي٬ عمراني و فرهنگي با كسب مجوز آماده خدمت رساني در اين مناطق شده اند.

مشكلات جسماني مردم سيل زده آق قلا گوارشي و ناشي از آب هاي آلوده شده است

مسؤول پزشكي اين گروه جهادي نيز در توضيح خدمات پزشكي ارائه شده٬ افزود: خدمات پزشكي عمومي٬ پرستاري٬ زنان و مامايي٬ فيزيوتراپي و جراحي عمومي از جمله خدمات ارائه شده توسط اين گروه جهادي بوده و بايد گفت كه بيشتر مشكلات جسماني مردم آق قلا گوارشي و ناشي از آب هاي آلوده شده اين منطقه است.

الهه كريمي ادامه داد: خوشبختانه مشكلي از جهت توزيع تجهيزات و دارو نداشتيم و برخي دارو هاي تخصصي را از شهر تهيه و در اختيار مردم گذاشتيم.

سرگرمي براي مردم با برنامه هاي آموزشي فرهنگي و همدردي با اهل تسنن منطقه

روحاني جهادگر از اعضاي گروه قرارگاه شهيد عليمرداني نيز با اشاره به اينكه ايجاد قوت قلب و كم كردن از نگراني مردم سيل زده را رسالت حضور خود در اين اردو قرار داديم٬ بيان كرد: آشنايي با مفاهيم قرآني از طريق مسابقه و نمايش٬ آموزش احكام با پيام هاي غيرمستقيم ديني و اخلاقي از جمله فعاليت هايي است كه براي عمل به وظيفه فرهنگي تيم جهادي و كم كردن از نگراني هاي روحي مردم آق قلا انجام داده ايم.

حجت الاسلام داوود صديق حسن پور هم چنين ادامه داد: ما ضمن تلاش براي رساندن اطلاعات مربوط به نيازها و كمبودهاي منطقه به گوش مسؤولان٬ تلاش كرديم تا با اهل تسنن منطقه نيز ارتباط برقرار كرده و همراهي و همدردي با آن ها را نيز داشته باشيم.
منبع خبر:
اکو فارس
   تاریخ: ۱۴:۰۸ - ۰۷/۰۱/۱۳۹۸   بازدید: ۲۴