روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸
دستگاه استريليزاسيون پلاسما در بيمارستان شهيد بهشتي كاشان راه اندازي شد
 
مدير مجتمع بيمارستاني شهيد بهشتي كاشان از نصب و راه اندازي دستگاه استريليزاسيون پلاسما در اين مركز آموزشي و درماني خبر داد.
نصب و راه اندازي دستگاه استريليزاسيون پلاسما به گزارش خبرنگار ايسنا، سيد محمد حسين مكي امروز پنج شنبه در آيين رونمايي از اين سيستم اظهار كرد: براي نصب و راه اندازي اين دستگاه هزينه اي افزون بر چهار ميليارد ريال از محل اعتبارهاي دانشگاه علوم پزشكي كاشان صرف شده است.

وي افزود: با توجه به افزايش روزافزون كاربرد ابزار و وسايل حساس به دما و حرارت در بخش هاي مختلف بيمارستان نياز به تهيه و راه اندازي دستگاه استريليزاسيون سرد و خشك پلاسما به عنوان بهترين روش استريل در دنيا، بيش از پيش در اين مركز احساس مي شد.

مدير مجتمع بيمارستاني شهيد بهشتي كاشان با اشاره به مكانيزم عملكرد استريليزاسيون پلاسما تصريح كرد: اين فناوري يك روش فيزيكي است، كه در محيطي كاملا خشك و در مدت زماني بسيار كوتاه، امكان بازگشت سريع وسايل به اتاق عمل و بخش هاي مربوط را فراهم مي سازد.

مكي گفت: استريليزاسيون در درجه حرارت، عملكرد ايمن، سيكل زماني كوتاه، اثربخشي بالا، عدم ايجاد خطر براي محيط زيست، عدم بروز اشكال به دليل رطوبت وسايل و قابليت بسته بندي و نگهداري وسايل استريل از جمله ويژگي هاي مثبت اين سيستم است.

انتهاي پيام
منبع خبر:
ايسنا
 
تاریخ: ۰۴/۰۷/۱۳۹۸