روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸
بسته بندي غذا به مدت طولاني سلامت عزاداران را به خطر مي اندازد
 
پيام سپاهان - معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكي كاشان از تشديد كنترل بهداشتي از اماكن برگزاري مراسمات مذهبي در كاشان خبر داد و گفت: بسته بندي غذاي نذري به مدت طولاني سلامت عزاداران را به خطر مي اندازد.
بسته بندي غذا به مدت طولاني سلامت عزاداران را به خطر مي اندازد پيام سپاهان - معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكي كاشان از تشديد كنترل بهداشتي از اماكن برگزاري مراسمات مذهبي در كاشان خبر داد و گفت: بسته بندي غذاي نذري به مدت طولاني سلامت عزاداران را به خطر مي اندازد.

سيدعليرضا مروجي در گفت و گو با خبرنگار مهر ، ضمن عرض تسليت به مناسبت فرا رسيدن ايام محرم و صفر اظهار داشت: با توجه به شرايط ويژه ايام محرم و صفر لازم است مديريت كنترلي و پيشگيري به ويژه كنترل عوامل محيطي در راستاي حفظ و ارتقاي سلامت عزاداران با برنامه ريزي منسجم و مدون صورت پذيرد.
وي اي مرتبط با آب و غذا به ويژه بيماري هاي عفوني روده اي را ناشي از عدم رعايت نكات بهداشتي در توزيع غذا ويژه ايام محرم و صفر را متصور دانست و افزود: بدين منظور دستورالعمل تشديد كنترل بهداشتي و بازرسي بهداشت محيطي از موكب ها و محل برگزاري مراسمات مذهبي صادر شد.
تحويل اطلاعيه بهداشتي در مورد رعايت موازين بهداشتي به آشپزخانه ها و چايخانه هاي كاشان
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكي كاشان از مكاتبه با مسئولان هيئات در مورد رعايت نكات ايمني و بهداشتي به منظور ارتقاي ايمني و حفظ سلامت عزاداران خبر داد و ابراز داشت: تحويل اطلاعيه بهداشتي در مورد رعايت موازين بهداشتي به آشپزخانه ها و چايخانه ها صورت پذيرفته است.
وي از بازرسي بهداشتي از منابع تأمين و مخازن آب خبر داد و گفت: در اين ايام نظارت مستمر بر امر پخت و توزيع غذا و نذورات در ايام محرم و صفر در دستور كار است و از تمامي مراكز و اماكن شهري و روستايي حساس با اولويت بهداشت فردي و مواد غذايي بازرسي بهداشتي به عمل مي آيد.
هرگونه پخت و پز بايد در مكان هايي با شرايط بهداشتي صورت پذيرد
مروجي با بيان اينكه هرگونه پخت و پز بايد در مكان هايي با شرايط بهداشتي صورت پذيرد، اظهار داشت: تمام افراد درگير در توزيع آب، چاي و غذا بايد داراي كارت بهداشت معتبر بوده و رعايت بهداشت فردي در هنگام ارائه خدمت نيز ضروري است.
وي ضمن انتقاد از بسته بندي غذاي نذري چند ساعت قبل از پايان عزاداري هيئت افزود: متأسفانه برخي هيئت ها و نذر دهندگان، غذاها را چند ساعت قبل از مصرف عزاداران به اشتباه بسته بندي مي كنند كه اين كار باعث به خطر افتادن سلامت عزاداران مي شود.
منبع خبر:
سپاهان نیوز
 
تاریخ: ۱۱/۰۶/۱۳۹۸