روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸
70گروه بهداشتي بر عرضه نذورات ماه محرم در اصفهان نظارت ويژه مي كنند
 
مدير گروه مهندسي بهداشت محيط استان اصفهان از نظارت و بازرسي 70 گروه مركز بهداشت استان اصفهان به صورت ويژه از مكان هاي عزاداري و محل طبخ نذورات در ايام محرم خبر داد.
70گروه بهداشتي بر عرضه نذورات ماه محرم در اصفهان نظارت ويژه مي كنند
- اخبار استانها -
سيد مهدي ميرجهانيان در گفت و گو با خبرنگار تسنيم در اصفهان، با اشاره به نظارت مركز بهداشت بر مراكز عرضه و توزيع مواد غذايي و همچنين نذورات در مناسبت هاي خاص، اظهار داشت: از يك ماه قبل از محرم، جلساتي با اتحاديه هاي مرتبط، مراكز پخش برنج، حبوبات، خرما و ...، ارگان هاي مسئول، اداره دامپزشكي، تعزيرات و آتش نشاني برگزار شده و هماهنگي هايي براي اقدامات ايمني، بهداشت محيط و مواد غذايي، مديريت مراكز توزيع نذورات و مراسم عزاداري انجام شد.

وي افزود: يكسري اقدامات در مراكز عرضه عمده مواد خام غذايي از جمله بازرسي و نظارت از مغازه ها و عمده فروش ها صورت گرفت و در صورت نياز اخطاريه دادند و اقلام غير قابل عرضه فاسد يا مشكل دار را از چرخه مصرف خارج و يا نمونه برداري كردند.

ثبت 1370 هيئت مذهبي در چهارمحال و بختياري; نذورات در هيئت هاي مذهبي توزيع مي شود
بجنورد| هنوز جايگزين مناسب ظروف پلاستيكي براي نذري ايام محرم ارائه نشده است
ارائه اقلام غذايي و ضروري به هيئت هاي مذهبي / هيئت ها ثبت نام كنند
مدير گروه مهندسي بهداشت محيط استان اصفهان با بيان اينكه از پنجم شهريور، بازرسي و نظارت به صورت ويژه آغاز شده است، گفت: 70 اكيپ نظارت در استان به جز دانشگاه علوم پزشكي كاشان در سه نوبت به صورت روزانه از محل هاي عزاداري و طبخ غذا بازرسي به عمل مي آورند.

وي تصريح كرد: حدود 5 سال است كه آموزش هايي براي برگزار كنندگان مراسم عزاداري در زمينه بهداشت مواد غذايي و نذورات برگزار مي شود و اين مساله بين همه جا افتاده و كارت بهداشت را قبل از ماه محرم دريافت مي كنند و از اين نظر نگراني كمتري داريم.
منبع خبر:
تسنیم
 
تاریخ: ۱۰/۰۶/۱۳۹۸