روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸
167 طرح در بخش مركزي قم به بهره برداري رسيد
 
قم - ايرنا - 167 طرح عمراني و خدماتي، عصر يكشنبه هم زمان با هفته دولت طي آييني در مسجد طفلان مسلم روستاي لنگرود بخش مركزي قم با حضور استاندار و برخي از مسئولان استان به بهره برداري رسيد.
167 طرح در بخش مركزي قم به بهره برداري رسيد قم - ايرنا - 167 طرح عمراني و خدماتي، عصر يكشنبه هم زمان با هفته دولت طي آييني در مسجد طفلان مسلم روستاي لنگرود بخش مركزي قم با حضور استاندار و برخي از مسئولان استان به بهره برداري رسيد.

بخشدار بخش مركزي قم در اين آيين، اعتبار اين طرح ها را بالغ بر 177 ميليارد ريال عنوان كرد و گفت: 107 طرح دهياري ها بااعتباري بالغ بر 63 هزار و 800 ميليون ريال و پنج طرح شركت توزيع نيروي برق بااعتباري بالغ بر 49 هزار و 520 ميليون ريال ازجمله اين طرح ها مي باشد.

سيد داوود حاجي حسيني همچنين افتتاح 37 مورد تسهيلات صندوق كارآفريني اميد بااعتباري بالغ بر 47 هزار و 507 ميليون ريال را از ديگر طرح ها برشمرد و بيان داشت: امروز هفت طرح بنياد مسكن انقلاب اسلامي بااعتباري بالغ بر 13 هزار ميليون ريال نيز به بهره برداري رسيد.

وي بيان كرد: گشايش 11 طرح روستاهاي فاقد دهياري بخش مركزي بااعتباري بالغ بر 3 هزار و 370 ميليون ريال نيز از ديگر طرح هايي بود كه امروز افتتاح شد.

بخش مركزي قم با بيش از هفت هزار و 500 كيلومترمربع داراي 2 دهستان قنوات و قمرود است كه جمعيتي حدود 35 هزار تن دارد.

استاندار قم سپس با سفر به بخش كهك در بدو ورود به اين بخش در گلزار شهداي روستاي خورآباد با نثار شاخه هاي گل به مقام شامخ شهيدان اداي احترام كرد.

همچنين هشت هزار و بيست و سومين مسكن مقاوم سازي شده در قالب طرح ويژه بهسازي مسكن روستايي در اين روستا با حضور بهرام سرمست به بهره برداري رسيد.

عمليات مقاوم سازي اين واحد مسكوني دو طبقه با 360 ميليون ريال تسهيلات دريافتي با نرخ سود 4 درصد از محل اعتبارات طرح بهسازي روستايي انجام پذيرفته است.

طرح بهسازي خانه هاي روستايي در قم از سال 84 آغازشده و تاكنون 10 هزار واحد مسكوني به پيمانكار معرفي شده و يك هزار و 967 واحد باقي مانده نيز تا پايان سال جاري تكميل و تحويل داده خواهد شد.

استاندار قم سپس ساختمان جديد خانه بهداشت روستاي خورآباد بخش كهك را افتتاح كرد.

اين طرح كه شامل 213 مترمربع زيربنا و 281 مترمربع محوطه سازي است با چهار ميليارد ريال اعتبار از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشكي قم احداث شده است.

بهره برداري از طرح هادي روستايي و يك كيلومتر آسفالت و جدول گذاري روستاي امامزاده ابراهيم (ع) بخش كهك با 2 ميليارد ريال اعتبار نيز از ديگر طرح هاي گشايش يافته در سفر استاندار به بخش كهك بود. نيمي از اين اعتبار توسط بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان و بقيه از محل اعتبارات دهياري ها تامين شده است.

در اين سفر طرح انتقال آب به شهر كهك با هشت ميليارد ريال اعتبار نيز به بهره برداري رسيد.

استاندار قم در پايان سفر خود به بخش كهك با حضور در روستاي كرمجگان طرح هادي روستايي در روستاهاي كرمجگان، خورآباد، ميم، بيدهند، ابرجس، امامزاده ابراهيم و امامزاده اسماعيل را نيز افتتاح كرد. براي اين طرح كه شامل 33 هزار و 200 مترمربع زيرسازي و آسفالت و 2 هزار و 200 مترمربع سنگفرش است، 15 هزار ميليون ريال از محل اعتبارات بنياد مسكن استان و 29 هزار و 362 ميليون ريال نيز از محل دهياري هاي كهك هزينه شده است.

بخش كهك در جنوب استان قم قرار دارد و فاصله آن تا قم 30 كيلومتر است، اين بخش داراي 2 دهستان كهك و فردو و 18 روستا مي باشد. اين بخش بر اساس سرشماري عمومي نفوس و مسكن سال 1395، 20 هزار و 588 تن جمعيت ثابت دارد كه اين رقم در روزهاي تعطيل به بيش از 30 هزار تن مي رسد.
7403 / 1175
منبع خبر:
ايرنا
 
تاریخ: ۰۳/۰۶/۱۳۹۸