روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸
2 شهرك نساجي در استان اصفهان ايجاد مي شود
 
معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري اصفهان گفت: به دنبال احداث 2 شهرك پوشاك در اصفهان و كاشان هستيم كه زمين آنها انتخاب شده است.
2 شهرك نساجي در استان اصفهان ايجاد مي شود
- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاري تسنيم از اصفهان، سيدحسن قاضي عسكر بعد از ظهر امروز در نشست خبري به مناسبت هفته دولت اظهار داشت: به دنبال رفع مشكلات طرح هاي صنعتي، فعالان اقتصادي و سرمايه گذاران و به نوعي شكار سرمايه گذاران در استان اصفهان هستيم.

وي با بيان اينكه نرخ بيكاري استان در در 3 ماه نخست امسال از 14.1 به 10.7 درصد كاهش يافته است، افزود: هدف اصلي رسيدن نرخ بيكاري استان به كمتر از 5 درصد تا پايان امسال است.

معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري اصفهان با اشاره به تشكيل كميته هاي تخصصي براي رفع مشكلات استان ادامه داد: صنعت نساجي و پوشاك جزو اولويت هاي ما است و به دنبال احداث 2 شهرك پوشاك در اصفهان و كاشان هستيم كه زمين آنها انتخاب شده است. در مديريت مصرف آب نيز اصلاح الگوي كشت توسط جهاد سازندگي دنبال مي شود. همچنين امسال نزديك به 1400 هكتار گلخانه در حال ساخت در استان است.

وي با اشاره به راه اندازي كلينيك درمان مشكلات اقتصادي گفت: فعالان اقتصادي بعدازظهر روزهاي يكشنبه و بدون وقت قبلي مراجعه كرده و مشكلات خود را مطرح مي كنند و تلاش مي كنيم مشكلات آنها را رفع كنيم.

پاسخ معاون سياسي استانداري اصفهان به مطالبات بازنشستگان مخابرات؛ موضوع كشوري است
اصفهان روي ريل توسعه گردشگري؛ از بوم گردي در روستاهاي كوچك تا ايجاد سايت هاي بزرگ گردشگري
واكنش استاندار اصفهان به نامه درخواست مجوز جذب 150 نيروي جديد
قاضي عسكر در پاسخ به اينكه چرا اخيراً محموله گوشت تنظيم بازار اختصاص يافته به استان اصفهان به تهران فرستاده شده است، بيان كرد: تنها يك محموله بود كه متأسفانه بازار اصفهان در آن روز ظرفيت پذيرش آن را نداشت و آن را به تهران فرستادند. هم اكنون 11 شركت را در استان شناسايي كرده ايم كه براي تنظيم بازار از خارج گوشت وارد كنند چون نمي توانيم از توليدكننده داخلي انتظار داشته باشيم صادرات نداشته باشد.

وي درباره مشكل نان در استان تصريح كرد: مشكل اساسي اين است كه تعيين نرخ نان در تهران انجام مي شود و ما كنترلي بر اين موضوع نداريم. نامه نگاري كرده ايم كه اين روند تغيير كند و قيمت نان در استان تعيين شود. نانوايان به ثابت ماندن نرخ نان اعتراض دارند و همين موضوع باعث شده كيفيت نان كم شود.

معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري اصفهان با اشاره به برنامه ريزي براي راه اندازي 4 شيمي پارك در استان اصفهان براي توسعه صنايع شيميايي خاطرنشان كرد: توليد مواد شيميايي تخصصي يكي از زمينه هايي است كه مي تواند اشتغال و ارزش افزوده زيادي براي كشور به ارمغان بياورد.

وي درباره وضعيت شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان گفت: 7134 نفر در شركت هاي دانش بنيان اين شهرك مشغول به كار هستند و بخش خصوصي 340 ميليارد تومان در آن سرمايه گذاري كرده و ميزان گردش مالي اين شركت ها 1470 ميليارد تومان است. از پيشكسوتان علم و فناوري استفاده كرديم تا فارغ التحصيلان با حضور در شركت هاي دانش بنيان بتوانند از پيشران ها استفاده كنند.
منبع خبر:
تسنیم
 
تاریخ: ۰۳/۰۶/۱۳۹۸