روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸
جزئياتي از طرح هاي در حال بهره برداري در استان اصفهان
 
معاون عمراني استاندار اصفهان گفت: اصفهان با 473 پروژه، كاشان با 106 پروژه و تيران و كرون با 100 پروژه در ميان شهرستان هاي استان اصفهان بيشترين پروژه ها را دارا هستند.


به گزارش خبرنگار گروه استان هاي باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،عباس غلامي معاون عمراني استاندار اصفهان در حاشيه نشست خبري به مناسبت هفته دولت پس از تبريك هفته دولت گفت: طرح هاي بسياري در استان اصفهان در حال انجام و
بهره برداري است كه شهر اصفهان در اين ميان بيشترين طرح ها را دارد.

او درباره آمار و ارقام بودجه سال جاري گفت: از جمع اعتبارات عمراني كه براي استان اصفهان پيش بيني شده، 375 ميليارد تومان به پروژه هاي استاني اختصاص داده شده كه حدود 9.5 درصد نسبت به سال قبل رشد داشته ايم.

معاون عمراني استانداري اصفهان در بخش طرح هاي ملي كه به استان واگذار شده و از امسال تحت عنوان طرح هاي ويژه استاني نام گذاري شده، حدود 306 ميليارد تومان و 54 درصد پيشرفت نسبت به سال قبل داشته ايم.
او ادامه داد: 910 ميليارد اعتبار با رشد 39 درصدي نسبت به سال قبل درپروژه هاي ملي متمركز وجود داشته و 389 ميليارد نيز به پروژه هاي متوازن منطقه اي اختصاص پيدا كرده است كه با يكسري از اعتبارات مرتبط با آلايندگي و ارزش افزوده، عدد بودجه عمراني ما حدود 2 هزار و 17 ميليارد بوده كه با جمع ساير رديف ها نزديك 11 درصد رشد در كل در مقايسه با سال قبل داشته ايم.

غلامي در رابطه با كمك هاي مالي به شهرداري خاظرنشان كرد: 8 هزار ميليارد به حمل و نقل عمومي و 800 ميليارد هم به قطار شهري اختصاص داده شده است. هرچند اميدواريم كه بتوانيم اختصاص بودجه بيشتري را شاهد باشيم.

او با اشاره به مشاركت بخش خصوص افزود: با استفاده از تبصره 19 بودجه و مشاركت بخش خصوصي حدود 30 درصد طرح ها توسط دولت تامين مي شود و سپس معادل سود سرمايه گذار به اضافه اصل سرمايه در اختيار سرمايه گذار قرار مي گيرد.

معاون عمراني استاندار اصفهان در رابطه ها مجموع پروژه هاي استاني گفت: در هفته دولت توانسته ايم با هماهنگي هاي صورت گرفته با بخش هاي مختلف اجرايي مثل كشاورزي، صنعت و معدن، آبرساني، ميراث فرهنگي و گردشگري، بخش خدماتي و گردشگري و همچنين بخش بهداشت و درمان كه بيشتر مربوط به علوم پزشكي و مراكز درماني است، 1734 طرح در سطح استان و در 24 شهرستان افتتاح مي شود؛ اعتبار اين پروژه ها 2930 ميليارد تومان است كه نسبت به سال رشد قابل توجهي داشتيم.

او در رابطه با جزئيات اين پروژه ها اضافه كرد: از اين پروژه ها 261 پروژه ملي و 186 طرح استاني است؛ حدود 620 پروژه هم مربوط به بخش خصوصي و تعاوني ها هستند كه تمام تلاش ما اين بوده تا بخش خصوصي را وارد اين پروژه ها كنيم. همچنين 171 پروژه نيز در دهياري هاي ما در حال انجام هستند كه اعتبار آن ها در بخش اشتغال روستايي در حدود 40 ميليارد است.

غلامي در پايان با اشاره به تعداد پروژه هاي در دست انجام در سرتاسر استان اصفهان گفت: شهرستان اصفهان با 437 پروژه، كاشان با 106، تيران و كرون با 100 پروژه به ترتيب بيشترين تعداد پروژه در سطح استان را به خود اختصاص داده اند، همچنين تعداد پروژه هاي در حال بهره برداري در دورترين شهرستان ها نسبت به اصفهان نيز خور و بيابانك با 56 پروژه و فريدون شهر با 38 پروژه هستند.

انتهاي پيام /س
 
تاریخ: ۰۳/۰۶/۱۳۹۸