روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸
اصلاح رويه ها در حوزه پرونده الكترونيك و نظام ارجاع با جديت پيگيري مي شود
 
مديرعامل سازمان تامين اجتماعي گفت: اصلاح رويه ها در حوزه پرونده الكترونيك و نظام ارجاع از مهمترين مسائلي است كه براي تحقق برنامه ها با جديت پيگيري مي شود. The post اصلاح رويه ها در حوزه پرونده الكترونيك و نظام ارجاع با جديت پيگيري مي شود appeared first on روزنامه راه مردم.
سايت رسمي سايت خبري انتشارات بريده نشريات پرسش و پاسخ نمونه فرم ها نظرسنجي كارگزاريها شبكه تصويري آپارات صفحه اينستاگرام پيام رسان سروش لنزور

 زمان انتشار: 1398 يكشنبه 3 شهريور ساعت 10:38  تاريخ بروزرساني : 1398/6/3 ساعت 16:15    تعداد بازديد: 206    كد مطلب: 86513

اصلاح رويه ها در حوزه پرونده الكترونيك و نظام ارجاع با جديت پيگيري مي شود

مديرعامل سازمان تامين اجتماعي در مراسم روز پزشك و داروساز اعلام كرد:
اصلاح رويه ها در حوزه پرونده الكترونيك و نظام ارجاع با جديت پيگيري مي شود
مديرعامل سازمان تامين اجتماعي گفت: اصلاح رويه ها در حوزه پرونده الكترونيك و نظام ارجاع از مهمترين مسائلي است كه براي تحقق برنامه ها با جديت پيگيري مي شود.

-
- xml
-
-

-

به گزارش اداره كل روابط عمومي سازمان تامين اجتماعي، دكتر مصطفي سالاري در مراسم بزرگداشت روز پزشك و دارو ساز و تقدير از پزشكان و داروسازان نمونه سازمان تأمين اجتماعي كه شنبه شب برگزار شد، اظهار داشت: پزشكان و داروسازان به صورت مستقيم و در زمان سختي و دردمندي به بيماران خدمت رساني مي كنند كه داشتن چنين موقعيتي، افتخاري ارزشمند است.
مديرعامل سازمان تأمين اجتماعي با تبريك روز پزشك و روز داروساز و تأكيد بر اهميت فراوان خدمات جامعه پزشكي، گفت: نيمي از جمعيت كشور مخاطبان حوزه درمان سازمان تأمين اجتماعي هستند و خدمات درماني از جمله خدماتي است كه بيمه شدگان و جامعه تحت پوشش از ابتدا و در تمام دوران ارتباط با سازمان تأمين اجتماعي، از آن بهره مند هستند و به همين جهت خدمات درماني معرفي كننده سازمان تأمين اجتماعي به جامعه است.
وي با بيان اينكه مهمترين كار سازمان تامين اجتماعي رفع مشكل پرداختهاي بخش درمان است، گفت: ماهانه 9200 ميليارد تومان هزينه در اين بخش داريم در حاليكه درآمدمان 8200 ميليارد تومان است و كسري 1000 ميليارد توماني را بايد به روش هاي مختلف حل كنيم.
وي افزود: علاوه بر وصول حق بيمه با دريافت مطالبات از دولت و مجموعه ديگري از اين اقدامات، وضعيت بهبود خواهد يافت و مي توان پرداختي ها را به روز كرد و اعتبار دفترچه هاي بيمه را ارتقا داد و خدمات مناسبتري به جامعه تحت پوشش تامين اجتماعي ارائه داد.
دكتر سالاري با بيان اينكه فضاي همكاري با ساير ارگانهاي ذيربط از جمله وزارت بهداشت آماده است، گفت: در اين راستا پرونده الكترونيك و پيشگيري از هزينه هاي غير ضروري با جديت دنبال مي شود و پزشكان در اين حوزه مي توانند نهايت همكاري را داشته باشند.
مديرعامل سازمان تامين اجتماعي با بيان اينكه پزشكان مداوا كننده درد مردم هستند، افزود: اميدواريم مسيري را طي كنيم كه تعهداتمان نسبت به جامعه پزشكي به خوبي ايفا شود.

معاون درمان سازمان تامين اجتماعي: 8هزار پزشك از رشته هاي مختلف در مراكز تامين اجتماعي در حال خدمت هستند
دكتر مهدي درخشان معاون درمان سازمان تامين اجتماعي نيز در ادامه اين برنامه ضمن تبريك سالروز بزرگداشت حكيم ابن سينا و ذكرياي رازي به عنوان روز پزشك و داروساز، گفت: رفتار و عملكرد و منش پزشكان با اين دو حكيم فرزانه محك زده مي شود.
وي با اشاره به خلاصه اي از اقدامات انجام شده در حوزه درمان تامين اجتماعي، گفت: 382 مركز درماني با بيش از 10 هزار تخت به بيمه شدگان خدمات درماني ارائه مي كند.
وي افزود: طي سال گذشته 143 ميليون مراجعه سرپايي داشته ايم و حدود 978 هزار بستري در مراكز ملكي تامين اجتماعي انجام شده است.
دكتر درخشان ادامه داد: حدود 8000 پزشك از رشته هاي مختلف در بيمارستانها و مراكز تامين اجتماعي مشغول خدمت هستند.
وي گفت: استقرار سيستم نسخه الكترونيك در بخش درمان مستقيم تكميل شده است و به دنبال اتصال اين سيستم در همه مراكز تامين اجتماعي هستيم تا امكان كنترل هاي لازم در همه ابعاد فراهم شود.
معاون درمان سازمان تامين اجتماعي گفت: در 6 ماهه اول سال 97 ، در 7 گروه دارويي رقمي بالغ بر 215 ميليارد ريال صرفه جويي انجام شده است. همچنين براي منطقي شدن مصرف آنتي بيوتيك هاي گرانقيمت برنامه ريزي خاصي انجام شده است.
وي با بيان اينكه ساماندهي اورژانس بيمارستانها در حال پيگيري است و عملكردهاي پزشكان با توجه به معيارهاي علمي انجام مي شود، گفت: ابلاغ گايدلاينها و راهنماهاي باليني براي 85 مورد انجام  شده و امكان لينك آن به HIS  كنترل هاي مختلف علمي قابل انجام است و صرفه جويي مالي خوبي خواهد داشت.
دكتر درخشان با اشاره به اينكه توليد كارنامه الكترونيك پزشكان از برنامه هاي درحال انجام است، گفت: خريد راهبردي اقلام پر مصرف پزشكي انجام شده است و صرفا در مصرف سرنگ، 20 ميليارد ريال صرفه جويي در سال 97 انجام شده لست.
وي اضافه كرد: با تعويض دستگاه هاي راديولوژي از آنالوگ به ديجيتال نيز 80 ميليارد ريال صرفه جويي از محل حذف خريد فيلم راديولوژي داشته ايم.
معاون درمان سازمان تامين اجتماعي گفت: حضور و مشاركت پزشكان در تغيير رفتار با بيماران از مهمترين اولويتهاي سازمان در سال 98 است.
وي با بيان اينكه طي سه سال گذشته طرح خوشرويي را در خراسان رضوي برگزار كرديم، گفت: اين طرح مبتني بر مشاركت همكاران است و پزشكاني كه اين طرح رو اجرا مي كنند، قابل تقدير هستند.

اسامي پزشكان نمونه سال 98:

- خانم دكتر ناهيد بهارآور از آذربايجان شرقي
- آقاي دكتر مير حجت موسوي از آذبايجان غربي
- آقاي دكتر حسين كماليفر از اردبيل
- آقاي دكتر كامبيز محمدي از اصفهان
- خانم دكتر فرشته رهبر از البرز
- خانم دكتر نرگس علي رحمي از ايلام
- آقاي دكتر محمود موذن از بوشهر
-  آقاي دكتر هدايت اله رضوانفر از تهران
- خانم دكتر رويا سوادي از چهارمحال و بختياري
- آقاي دكتر ابراهيم كياني از خراسان رضوي
-  خانم دكتر حميرا فاتحي از خراسان شمالي
- خانم دكتر سعيده خراشاديزاده از خراسان جنوبي
- آقاي دكتر جعفر شهبازي دستجردي از خوزستان
- آقاي دكتر بابك رضايي از زنجان
- آقاي دكتر محسن طلائي از سمنان
-  آقاي دكتر نوراله هاشم زهي از سيستان و بلوچستان
- خانم دكتر ليلا ابونصري از فارس
- آقاي دكتر محمدرضا خسروآبادي از قزوين
- خانم دكتر انيسه حصاري شرمه از قم
-  آقاي دكتر هادي دلكش از كرمان
-  آقاي دكتر زانيار يوسفي از كردستان
- آقاي دكتر محمدرضا سعادتي از كرمانشاه
- آقاي دكتر علي عزيزي از كهگيلويه و بويراحمد
- خانم دكتر افسانه ارباب از كاشان
- خانم دكتر مريم حسن پور از گلستان
- آقاي دكتر مهدي شهرپوري از گيلان
- خانم دكتر مهتاب بيرانوند از لرستان
- آقاي دكتر حسينعلي عاليشاه از مازندران
- آقاي دكتر فرهاد سبط طباطبايي از مركزي
- خانم دكتر طيبه بهمن زاده از هرمزگان
- خانم دكتر ليلا طيبي از همدان
- آقاي دكتر باقر خدارحمي از يزد
 
تاریخ: ۰۳/۰۶/۱۳۹۸