روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸
بيمارستان بقيه الله(عج) تامين كننده 57درصد خدمات درماني نيروهاي مسلح در تهران است
 
فرمانده دانشگاه علوم پزشكي بقيه الله(عج) در مراسم بزرگداشت روز پزشك گفت: 700 پزشك در 5 مركز درماني دانشگاه علوم پزشكي بقيه الله(عج) مشغول به فعاليت هستند و سالانه پاسخگوي حدود 2ميليون نفر مراجعه كننده هستند.
image.png به گزارش ايسنا به نقل از سپاه نيوز؛ عليرضا جلالي در مراسم بزرگداشت روز پزشك كه در سالن باقرالعلوم(ع) بيمارستان بقيه الله الاعظم(عج) برگزار شد اظهار داشت: طبابت وظيفه ديني و اجتماعي است و ابوعلي سينا به طبابت به عنوان شغل و فعاليت اقتصادي نگاه نمي كرد.

وي با بيان اينكه نگاه شفابخش و اميدبخش پزشك به بيمار باعث تسريع در روند درمان و بهبودي بيمار مي شود افزود: طبيب بر بالين بيمار بايد نگاهي شفابخش و اميدبخش داشته باشد و تلاش خود را براي بهبود و شفاي هرچه سريعتر بيمار بكار گيرد اين ها محورهاي اصلي طبابت ابوعلي سينا است و جامعه پزشكي ايران بايد متوجه آن باشد.

جلالي به گوشه اي از عملكرد مجموعه آموزشي درماني بقيه الله(عج) اشاره كرد و گفت: 700 پزشك در 5 مركز درماني دانشگاه علوم پزشكي بقيه الله(عج) مشغول به فعاليت هستند و سالانه در حدود 2ميليون نفر مراجعه كننده را پاسخگو هستند.

فرمانده دانشگاه علوم پزشكي بقيه الله(عج) ادامه داد: بيمارستان بقيه الله الاعظم(عج) تامين كننده 57درصد خدمات درماني نيروهاي مسلح در استان تهران است.

وي همچنين به رضايت مندي بيش از 90 درصد مراجعه كنندگان به بيمارستان بقيه الله(عج) اشاره كرد و گفت: پزشكان اين مجموعه بزرگ آموزشي درماني در ارائه خدمات اجتماعي و فعاليت هاي خيرخواهانه نيز حضوري چشمگير داشته و دارند كه برپايي يك موكب امدادي در مسير راهپيمايي اربعين با 54 پزشك و 200 نفر از مجموعه پيراپزشكي كه تماما با هزينه ها و همت پزشكان محقق شد يكي از اين اقدامات ارزشمند است.

وي با بيان اينكه دانشگاه علوم پزشكي بقيه الله(عج) در امدادرساني سيل نيز عملكرد خوبي داشت گفت: دانشگاه علوم پزشكي بقيه الله(عج) در فرآيند امدادرساني به سيل زدگان تاكنون 2هزار بسته حمايتي شامل مواد غذايي را به مناطق سيل زده غرب و جنوب كشور ارسال كرده است و 3تيم درماني و يك گروه جهادي براي خدمت رساني به مردم سيل زده اعزام شده اند.

جلالي در پايان يادآور شد: پزشكان بيمارستان بقيه الله(عج) در حوزه امدادرساني و درمان مدافعان حرم نيز كار بزرگي انجام دادند و در زمان كوتاهي خدمات درماني گسترده اي را به تعداد قابل توجهي از مجروحان مدافع حرم ارائه كردند.

انتهاي پيام
منبع خبر:
ايسنا
 
تاریخ: ۰۳/۰۶/۱۳۹۸