روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸
2 اقامتگاه سنتي در كاشان به بهره برداري رسيد
 
كاشان – دو اقامتگاه سنتي در كاشان به مناسبت دومين روز هفته دولت با حضور مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري اصفهان به بهره برداري رسيد.
2 اقامتگاه سنتي در كاشان به بهره برداري رسيد كاشان – دو اقامتگاه سنتي در كاشان به مناسبت دومين روز هفته دولت با حضور مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري اصفهان به بهره برداري رسيد.

به گزارش خبرنگار مهر، دو اقامتگاه سنتي در كاشان به مناسبت دومين روز هفته دولت با حضور فريدون الله ياري، مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري اصفهان به بهره برداري رسيد.

فرماندار كاشان در حاشيه افتتاح اين دو اقامتگاه ضمن اشاره به جزئيات اين دو اقامتگاه سنتي اظهار داشت: يكي از اين اقامتگاه هاي سنتي داراي 17 اتاق و 42 تخت است كه با اعتبار 10 ميليارد تومان اعتبار در زميني به وسعت يك هزار و 350 مترمربع و يك هزار و 200 متر زيربنا به بهره برداري رسيد و 40 نفر به صورت مستقيم و غيرمستقيم اشتغال زايي صورت گرفت.

علي اكبر مرتضايي ضمن اشاره به جزئيات دومين اقامتگاه سنتي به بهر برداري رسيده در كاشان به مناسبت هفته دولت افزود: دومين اقامتگاه سنتي كاشان با 25 ميليارد ريال سرمايه گذاري به بهره برداري رسيده است به نحوي كه ساخت آن از سال 1393 آغاز شده بود كه اين اقامتگاه امروز 9 اتاق و 18 تخت به بهره برداري رسيد و توانسته 36 نفر به صورت مستقيم و غير مستقيم مشغول به كار شوند.

فرماندار كاشان توسعه گردشگري را يكي از اولويت هاي فرمانداري اين شهرستان دانست و ابراز داشت: احياي خانه هاي تاريخي در كاشان اتفاق خوب و مباركي است و اميد است با مشوق هاي اعمالي از سوي دولت اين اتفاق بيش از پيش در اين شهرستان تقويت شود.

وي با بيان اينكه مشاركت مردمي لزوم توسعه گردشگري است، گفت: كاشان شهر خانه هاي تاريخي است و بر همين اساس سرمايه گذاران و علاقه مندان به حوزه گردشگري مي توانند با يك سرمايه گذاري امن در اين منطقه به بالاترين بازده دست پيدا كنند.
منبع خبر:
خبرگزاري مهر
 
تاریخ: ۰۳/۰۶/۱۳۹۸