روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸
56 طرح ميراث فرهنگي در اصفهان به بهره برداري مي رسد
 
اصفهان - ايرنا - مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي وگردشگري استان اصفهان از بهره برداري 56 طرح در حوزه هاي سرمايه گذاري و گردشگري و اجراي 16 برنامه فرهنگي بخش صنايع دستي اين خطه در هفته دولت خبر داد.
56 طرح ميراث فرهنگي در اصفهان به بهره برداري مي رسد اصفهان - ايرنا - مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي وگردشگري استان اصفهان از بهره برداري 56 طرح در حوزه هاي سرمايه گذاري و گردشگري و اجراي 16 برنامه فرهنگي بخش صنايع دستي اين خطه در هفته دولت خبر داد.

فريدون اله ياري روز يكشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: براي بهره برداري 44 طرح در حوزه سرمايه گذاري گردشگري و 12 طرح در حوزه گردشگري يكهزار و 500 ميليارد ريال اعتبار هزينه شده است.

وي اظهار داشت: اين طرح ها شامل يك هتل در آران و بيدگل، 12 اقامتگاه سنتي با نجات بخشي خانه هاي تاريخي در شهر ابوزيد آباد آران و بيدگل و روستاي فوداز در نايين، شهر تودشك در شرق شهرستان و شهر اصفهان است.

اله ياري درباره طرح هاي سرمايه گذاري خاطرنشان كرد: تاكنون 444 اقامتگاه بومگردي با هدف توسعه متوازن گردشگري در استان فعال شدند و در هفته دولت نيز 29 اقامتگاه بوم گردي در شهرستان هاي اصفهان ، سميرم، خور و بيابانك و آران و بيدگل به بهره برداري مي رسد.

به گفته اله ياري همچنين يك محوطه گردشگري در شهرستان سميرم و يك منطقه نمونه گردشگري در شهرستان فريدون شهر به بهره برداري مي رسد.

مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي وگردشگري استان اصفهان اضافه كرد: با افتتاح اين مجموعه ها هزار و 57 تخت و 386 اتاق به ظرفيت اقامت استان افزوده و براي 265 نفر به صورت مستقيم شغل ايجاد خواهد شد.

وي گفت: امسال در هفته دولت با موافقت شوراي صدور مجوز دفاتر خدمات مسافرتي و با همت بخش خصوصي، هشت دفتر خدمات مسافرتي در اصفهان، كاشان و آران و بيدگل به بهره برداري مي رسد.

اله ياري افزود: همچنين در هفته دولت امسال شاهد افتتاح يك مجتمع خدمات بين راهي در محور گردشگري شرق استان در شهرستان نايين و افتتاح سه سفره خانه سنتي در شهرستان هاي اصفهان و خميني شهر هستيم.

وي تصريح كرد: براي طرح هاي گردشگري استان در مجموع 200 ميليارد ريال توسط بخش خصوصي هزينه شده است.

اجراي 16 طرح فرهنگي و هنري در حوزه صنايع دستي استان اصفهان اله ياري گفت: با برنامه ريزي حوزه معاونت صنايع دستي اداره كل ميراث فرهنگي اصفهان، شاهد افتتاح چهار كارگاه صنايع دستي در شهرستان هاي خوانسار و تيران و كرون و برپايي 10 نمايشگاه صنايع دستي در شهرستان هاي اصفهان، نطنز ، كاشان ، فلاورجان و شاهين شهر و ميمه خواهيم بود. وي اضافه كرد: برخي از اين نمايشگاه ها همچون صنايع دستي شهرستان شاهين شهر و ميمه در جنب جشنواره هاي گردشگري بر پا مي شود كه نقش مهمي در افزايش نشاط اجتماعي و بهره برداري فرهنگي مردم خواهد داشت. مدير كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اصفهان اظهار داشت: در هفته دولت امسال 2 بازارچه صنايع دستي در كاشان و فولادشهر از توابع شهرستان لنجان افتتاح مي شود.

استان اصفهان با بيش از 22 هزار بنا و اثر تاريخي كه يكهزار و 850 مورد آن به ثبت ملي و هفت اثر آن به نام هاي ميدان نقش جهان، كاخ چهلستون، باغ فين كاشان و مسجد جامع و سه قنات به نام هاي وزوان، مزد آباد و مون به ثبت جهاني رسيده، كانون توجه گردشگران خارجي و داخلي است.

اين خطه داراي 90 هتل و 65 مهمانپذير است كه از اين تعداد، 57 هتل و 30 مهمانپذير در شهر اصفهان قرار دارد. همچنين در اين استان بيش از 600 خانه تاريخي وجود دارد كه بيش از نيمي از آنها در شهر اصفهان قرار دارد.

6022/ 3011
منبع خبر:
ايرنا
 
تاریخ: ۰۳/۰۶/۱۳۹۸