روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸
> ملتي مي تواند در مقابل توطئه هاي دشمنان مقاومت كند كه از نظر فرهنگي غني باشد
 
حيات: وقتي ديدم همه دوستانم به جبهه رفتند و خيلي هاشون شهيد شدند، ديگر نتوانستم در شهر بمانم.
ملتي مي تواند در مقابل توطئه هاي دشمنان مقاومت كند كه از نظر فرهنگي غني باشد
1398/05/26 آزاده دكتر رضا رزاقي در گفت وگو با حيات:

ملتي مي تواند در مقابل توطئه هاي دشمنان مقاومت كند كه از نظر فرهنگي غني باشد حيات: وقتي ديدم همه دوستانم به جبهه رفتند و خيلي هاشون شهيد شدند، ديگر نتوانستم در شهر بمانم.

به گزارش پايگاه خبري حيات، رضا رزاقي، آزاده اي كه 99ماه از بهترين ساليان عمر خود را در اردوگاه هاي رژيم بعثي عراق گذراند امروز به عنوان يك پزشك ، متخصص بيماري هاي عفوني ودانشيار دانشگاه، با همان روحيه جهادي در حال خدمت به جامعه است. در خلال كنگره ملي و همايش سراسري الماس هاي درخشان،فرصتي دست يافت تا با اين آزاده عزيزكه اتفاقا در اين مراسم جزو 10 آزاده اي بود كه مورد تجليل قرار گرفت به گفت و گو بنشينيم.
وي در رابطه با سابقه حضور خود در جبهه و نحوه اسارتش گفت: سال سوم متوسطه از دبيرستان امام خميني(ره) كاشان كه در امتحانات خردادماه با معدل 19 قبول شدم، وقتي ديدم همه دوستانم به جبهه رفتند و خيلي هاشون شهيد شدند برخود لازم ديدم كه بايد دين خود را به وطن و ملت ايران ادا كنم براي همين ديگر نتوانستم در شهر بمانم و با وجود مخالفت هاي خانواده به ويژه مادر در حالي كه شانزده سال و نيم بيشتر نداشتم در سال 1361 به منطقه جنگي جنوب در شلمچه به عنوان داوطلب بسيجي اعزام شدم، يك ماه و نيم بيشتر از حضورم در جبهه نگذشته بود كه در عمليات رمضان به اسارت نيروهاي بعثي عراق درآمدم پس از اسارت و بازجويي نيروهاي بعثي مرا به اردوگاه موصل بردند كه تمام دوران اسارت را در اين اردوگاه گذراندم به طوري كه چهارماه از اسارتم گذشته بود كه عراق اسراي اين اردوگاه را به صليب سرخ نشان داد و زمينه ارتباط مكاتباتي ما با خانواده هر دو سه ماه يكبار فراهم شد.
اين حافظ كل قران در رابطه نحوه گذراندن سال هاي اسارت خود گفت: اولين قدمي كه در دوران اسارت برداشتم آشنايي با قرآن و روخواني اين كتاب آسماني و فراگرفتن آن به صورت تكميلي بود و از سال سوم اسارت به بعد علاقه مند به حفظ قرآن شدم و جزو اولين نفري در اردو گاه بودم كه در مدت يك سال و نيم موفق به حفظ قرآن شدم.
وي افزود: پس از حفظ كامل قرآن توانستم فرهنگ آموزش حفظ قرآن را در اردوگاه رواج دهم و از اين طريق بيش از صد نفر حافظ كل قرآن را تربيت كنم به شكلي كه در ايام ماه مبارك رمضان جلسه ختم قران را به صورت حفظ خواني برگزار مي كرديم.
رزاقي در پاسخ به اين پرسش كه چه شد به فكر ادامه تحصيل شدي به خبرنگار ما گفت: زماني كه در 26 مرداد سال 1369 به عنوان نخستين گروه آزادگان وارد ايران شدم پنج روز بعد از آزادي ادامه تحصيل را از كلاس چهارم متوسطه با جديت آغاز كردم و با شركت در مجتمع رزمندگان استان اصفهان توانستم با معدل 5/16 در امتحانات پايان دوره متوسطه قبول شوم و ديپلمم را بگيرم و همان سال با قبولي در رشته پزشكي كنكور سراسري وارد دانشگاه شوم.
اين پزشك متخصص افزود: دوره عمومي پزشكي را از سال 69 تا 77 در دانشگاه علو م پزشكي كاشان به مدت چهار سال گذراندم و دوره تخصصي را از سال 77 تا81 در دانشگاه شهيد بهشتي تهران به پايان رساندم و توانستم با نمره 123 از 150نمره كتبي بورد عفوني و امتحانات پاياني تخصصي قبول شوم.
عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي كاشان در ادامه با اشاره به نقش رسانه ها در ترويج و گسترش فرهنگ ايثار و شهادت گفت: ملتي مي تواند در مقابل توطئه هاي دشمنان مقاومت كند كه از نظر فرهنگي غني باشد.و مهمترين چيزي كه فرهنگ را مي سازد رسانه هست، همه رسانه ها بايد با گسترش فرهنگ مقاومت و شهادت و ايثار نقش ايفا كنند.تا كشورمان پايدار بماند و ملت مان يك ملت با هويت و ماندگار باشد.
وي در پايان با اشاره به كنگره ملي و همايش سراسري الماس هاي درخشان گفت: حس خوبي دارم كه امروز به نمايندگي از مابقي آزادگان اينجا آمدم و اين تجليل در واقع تجليل از كل آزادگان است. واميد وارم فرهنگ آزادگي در جامعه ما روز به روز بيشتر گسترش پيدا كند.

فايل هاي ضميمه :
منبع خبر:
حيات
 
تاریخ: ۲۶/۰۵/۱۳۹۸