روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸
98 درصد كودكان كاشاني از شير مادر تغذيه مي كنند
 
كاشان - معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكي از تغذيه انحصاري 55 درصد كودكان با شير مادر تا شش ماهگي خبر داد و گفت: 98 درصد كودكان كاشاني از شير مادر تغذيه مي كنند.
98 درصد كودكان كاشاني از شير مادر تغذيه مي كنند كاشان - معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكي از تغذيه انحصاري 55 درصد كودكان با شير مادر تا شش ماهگي خبر داد و گفت: 98 درصد كودكان كاشاني از شير مادر تغذيه مي كنند. 

سيد عليرضا مروجي در گفت و گو با خبرنگار مهر، با بيان اينكه هشت هزار و 356 كودك زير يك سال در مناطق كاشان و آران و بيدگل هستند، اظهار داشت: دو درصد از اين كودكان فقط شير خشك مصرف مي كنند و 98 درصد بقيه كودكان نيز از شير مادر تغذيه مي كنند.

وي افزود: كودكاني كه فقط از شير خشك استفاده مي كنند به دليل فرزند خواندگي، جدايي مادر از فرزند به خاطر طلاق و بيماري مادر است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكي كاشان با اشاره به تغذيه انحصاري كودكان با شير مادر تا 6 ماهگي افزود: تغذيه انحصاري با شير مادر بدين معني است كه كودكان تا 6 ماهگي تنها از شير مادر استفاده كنند كه در 55 درصد كودكان اين مهم رعايت مي شود و هشت درصد كودكان نيز با شير مادر و شير خشك تغذيه مي شوند.

وي با بيان اينكه تمامي بيمارستان هاي كاشان دوستدار كودك است، ابراز داشت: در اين بيمارستان ها پس از تولد نوزاد تماس پوست با پوست مادر و فرزند ايجاد مي شود و خوشبختانه كودكان ما نيز در وضعيت مطلوبي قرار دارند.

مروجي با بيان اينكه در تلاش هستيم تا مصرف انحصاري شير مادر توسط نوزادان تا 6 ماهگي را به 100 درصد برسانيم، گفت: دليل اين موضوع نيز باورهاي قديمي است كه مادربزرگان ما در تغذيه كودكان دارند و تا قبل از 6 ماهگي برخي نوشيدني ها همچون آب و غيره علاوه بر شير مادر را براي فرزندان استفاده كنند.
منبع خبر:
خبرگزاري مهر
 
تاریخ: ۱۵/۰۵/۱۳۹۸