روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸
21 هزار نفر از مردم كاشان و آران و بيدگل در معرض فشار خون بالا
 
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي كاشان گفت: 21 هزار نفر از مردم شهرستان هاي كاشان و آران و بيدگل در معرض فشار خون بالا هستند
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي كاشان گفت: 21 هزار نفر از مردم شهرستان هاي كاشان و آران و بيدگل در معرض فشار خون بالا هستندبه گزارش خبرنگار خبرگزاري شبستان از منطقه شمال استان اصفهان ، دكتر «سيد عليرضا مروجي» در گفت و گو با خبرنگاران، گفت: طبق آمار به دست آمده از اجراي بسيج ملي كنترل فشار خون، 21 هزار نفر از مردم كاشان و آران وبيدگل در معرض فشار خون قرار دارند.

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي كاشان فشار خون بالا را زمينه ساز بسياري از بيماري ها عنوان كرد و افزود: ميانگين كشوري فشار خون 10.5 بر روي 6.5 است در حالي كه اين ميانگين در شهرستان هاي كاشان و آران وبيدگل 11 بر روي عدد 7 است.

مروجي با بيان اينكه ميانگين سكته قلبي و مغزي در شهرهاي كاشان و آران و بيدگل دو برابر بقيه شهرهاي كشور است گفت: تغذيه نامطلوب، چاقي،كم تحركي، دخانيات و مراجعه به افراد فاقد صلاحيت در امور پزشكي از عوامل اصلي بروز سكته مغزي و قلبي در اين دو شهرستان است.

وي افزود: در اين دو شهرستان 273 بيمار به انواع سرطان ها مبتلا هستند كه در بين آقايان سرطان معده و در بين بانوان سرطان پوست و سينه بيش از انواع ديگر سرطان ها شايع است./
منبع خبر:
شبستان
 
تاریخ: ۰۹/۰۵/۱۳۹۸