روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸
صدور 456 هزار و 590 پرونده الكترونيك سلامت براي كاشاني ها
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكي كاشان گفت:براي 456 هزار و 590 نفر پرونده الكترونيك سلامت صادر شده است.
به گزارش گروه استان هاي باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،سيدعليرضا مروجي امروز در جمع خبرنگاران با بيان اينكه دانشگاه علوم پزشكي كاشان ششمين دانشگاه براي اجراي نظام ارجاء به صورت پايلوت انتخاب شده است، اظهار داشت: مقدمات اين اقدام براي اجرا در روستا هاي منطقه كاشان انجام شده و به زودي اجراي عملياتي اين طرح آغاز مي شود و به تدريج اين طرح در تمامي مناطق كاشان و آران و بيدگل اجرا مي شود.

وي ضمن اشاره به اجراي طرح هاي تحول درمان و طرح تحول بهداشت در كشور افزود: در راستاي اجراي طرح تحول بهداشت 15 برنامه از سال 94 اجرا شد و خدمات مضاعفي همانند روانشناسي و تغذيه به صورت رايگان براي همه اقشار جامعه در نظر گرفته شد و بسته خدمتي رايگان نيز براي تمامي افراد ارائه شد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكي كاشان با بيان اينكه براي 456 هزار و 590 نفر پرونده الكترونيك سلامت صادر شده است، ابراز داشت: براي 83 درصد اين افراد بسته خدمتي ارائه شده و سلامت آن ها تحت كنترل قرار گرفته است در حالي كه با وجود آنكه اين اقدامات براي اتباع خرجي نيز انجام مي شود، اما جزء اين آمار محسوب نمي شود.

وي با بيان اينكه هر نفر از سال 94 تاكنون به طور ميانگين 3.5 بار به مراكز سلامت مراجعه كردند، گفت: 17 درصد از اين افراد كه پرونده سلامت براي آن ها تشكيل شده تاكنون به مراكز بهداشت مراجعه نكرده اند در حالي كه بيش از 13 ميليون خدمت از سال 94 به همشهريان كاشان و آران و بيدگل ارائه شده و اكثر هزينه هاي آن براي مردم رايگان است و از طريق دولت تامين مالي صورت مي شود.

مروجي از ارائه 30 خدمت به طور ميانگين از ابتداي آغاز طرح تحول نظام سلامت به افراد خبر داد و اظهار داشت: بالغ بر 515 هزار ويزيت نيز از سال 94 انجام شده است به نحوي كه براي هر نفر به طور ميانگين 1.13 ويزيت انجام شده است.

وي با بيان اينكه در سال 98 بيش از 413 هزار بار مردم به 97 پايگاه و مراكز جامع خدمات سلامت شهري و روستايي مراجعه كردند، افزود: از ابتداي سال جاري بيش از يك ميليون و 900 هزار خدمت به همشهريان كاشاني ارائه شده كه به طور ميانگين براي هر نفر 4.3 خدمت ارائه شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكي كاشان با بيان اينكه روزانه چهار هزار نفر به مراكز سلامت مراجعه مي كنند، ابراز داشت: شهروندان كاشاني و آران و بيدگلي روزانه 16 هزار خدمت دريافت مي كنند كه اين خدمات مي تواند شامل اندازه گيري فشار، قد، وزن، كنترل ديابت، مشاوره تغذيه، مشاوره روانشناسي و ... باشد.
 
تاریخ: ۰۸/۰۵/۱۳۹۸