روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸
ابتلاي 47 نفر در آران و بيدگل و كاشان به هپاتيت
 
به گزارش خبرگزاري صدا و سيما، مركز اصفهان؛ معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشكي كاشان، از مبتلا بودن 47 نفر در شهرهاي كاشان و آران و بيدگل به بيماري هپاتيت خبر داد و گفت: امسال، بيش از هزار نفر در زمينه پيشگيري از اين بيماري آموزش ديده اند و اميد است تا پايان سال به سه هزار نفر برسد.

دكتر عليرضا مروجي گفت: برنامه دانشگاه علوم پزشكي كاشان اين است كه بتواند تا سال 1409، موارد جديد ابتلا به عفونت هپاتيت را 30 درصد و مرگ و مير ناشي از اين بيماري را نيز به 10 درصد كاهش دهد.

دكتر مروجي درخصوص هپاتيت هاي ويروسي كه از طريق تزريقات، خون و تماس جنسي منتقل مي شود، گفت: مهمترين نوع هپاتيت كه از طريق تزريقات و تماس جنسي انتقال پيدا مي كند، هپاتيت سي و ب است.

دكتر مروجي گفت: اين بيماري عمدتا از طريق مادر به كودك، سرنگ آلوده، تجهيزات دندانپزشكي آلوده، استفاده از وسايل آرايشي آلوده در آرايشگاه ها مانند تيغ ريش تراشي، انتقال از طريق زباله هاي عفوني و رفتارهاي جنسي پرخطر به فرد ديگري انتقال پيدا مي كند.

وي درخصوص علائم بيماري هپاتيت، گفت: علائم بيماري هپاتيت، متفاوت است و در اكثر موارد به خصوص در هپاتيت سي علامت ظاهري ايجاد نمي شود، اما افرادي كه دچار اين بيماري مي شوند، بيماريشان با علائمي همچون تب خفيف، تهوع، استفراغ، زردي چشم و زير زبان، ادرار تيره رنگ، خونريزي از بيني و لثه و علائم عصبي بروز پيدا مي كند.
 
تاریخ: ۰۶/۰۵/۱۳۹۸