روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸
47 نفر در كاشان مبتلا به هپاتيت هستند
 
كاشان_معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي كاشان گفت: در حال حاضر در اين شهرستان 40 نفر به مبتلا به بيماري هپاتيت B و هفت نفر مبتلا به هپاتيت C هستند
مروجي: 47 نفر در كاشان مبتلا به هپاتيت هستند

هپاتيت كاشان_معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي كاشان گفت: در حال حاضر در اين شهرستان 40 نفر به مبتلا به بيماري هپاتيت B و هفت نفر مبتلا به هپاتيت C هستند

سيدعليرضا مروجي در گفت وگو با خبرنگار ايمنا از شهرستان كاشان، اظهار كرد: هپاتيت يكي از عوامل اصلي سرطان و نارسايي كبد است كه تلاش هاي موثر در دو دهه اخير منجر به كاهش شيوع انواع B و C اين بيماري شده است.

وي با بيان اينكه در حال حاضر در اين شهرستان 40 نفر به مبتلا به بيماري هپاتيت B و هفت نفر مبتلا به هپاتيت C هستند، عنوان كرد: سال گذشته پنج نفر به علت ابتلا به بيماري هپاتيت فوت كردند.

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي كاشان خاطرنشان كرد: با اجراي برنامه هاي جامع واكسيناسيون هپاتيت B در نوزادان و گروه هاي پرخطر شيوع اين بيماري در شهرستان كاهش داشته و كاملا كنترل شده است.

مروجي با بيان اينكه حدود 22 هزار نفر از شهروندان كاشاني واكسن هپاتيت را دريافت كردند، تصريح كرد: اين تعداد شامل 9 هزار كودك، 9هزار بزرگسال، هزار نفر اهداءكننده خون، 250 بيمار دياليزي و بيش از دو هزار و 183 نفر از ساير شهروندان هستند.

وي يادآورد شد : ارتقا سطح دانش جامعه و فرهنگ سازي در مورد بيماري هپاتيت، آموزش اقشار مختلف جامعه به ويژه بيماران هموفيلي، گروه هايي پرخطر، معتادان تزريقي و افراد با سابقه زندان در كاهش آمار مبتلايان به اين بيماري مؤثر است.

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي كاشان گفت: به غير از مركز تخصصي مستقر در بيمارستان شهيد بهشتي كه پذيراي بيماران مبتلا به هپاتيت است، 95 مركز شهري و روستايي درماني شهرستان موظف به ارايه خدمات به شهروندان مشكوك به هپاتيت هستند.
منبع خبر:
ایمنا
 
تاریخ: ۰۶/۰۵/۱۳۹۸