روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷

چهار طرح درماني و اقتصادي شهرستان فراهان به بهره برداري رسيد
 
چهار طرح درماني و اقتصادي شهرستان فراهان به بهره برداري رسيد
تابناك مركزي: چهار طرح درماني و اقتصادي شهرستان فراهان با حضور استاندار مركزي و جمعي از مديران استاني و محلي به بهره برداري رسيد.
به گزارش تابناك مركزي به نقل از ايرنا، اين طرح ها شامل پانسيون پزشكان فرمهين، بخش دياليز بيمارستان فراهان، يك كارگاه توليدي كفش روستايي و مركز رشد كارآفريني روستاي مجد آباد كهنه است.

پانسيون پزشكان فرمهين در فضايي به وسعت يك هزار و 292 متر مربع در 12 واحد 80 متري با اعتباري بالغ بر 10 ميليارد ريال به بهره برداري رسيد.

كارگاه كفش دوزي روستاي مجد آباد كهنه در زميني به وسعت يك هزار متر مربع با زيربناي 260 متر مربع از محل اعتبارات بخش خصوصي با اعتباري بالغ بر 2 ميليارد ريال به بهره برداري رسيد كه با افتتاح اين طرح زمينه اشتغال 10 نفر در اين روستا فراهم شد.

مركز رشد دانشگاه پيام نور فراهان نيز در زميني به 16 هكتار با زيربناي يكهزار و 300 متر مربع ايجاد شده است.

ساختمان اين مركز توسط يك خير اهدا و براي تجهيزات اوليه آن 100 ميليون ريال اعتبار از محل اعتبارات دانشگاه پيام نور هزينه شده است.

با افتتاح اين مركز زمينه اشتغال 6 نفر فراهم شده و در آينده نزديك فرصت هاي شغلي اين مركز به 20 نفر افزايش مي يابد.

در سفر استاندار مركزي به شهرستان فراهان همچنين عمليات اجرايي ناحيه صنعتي خنجين و ساختمان اداري بيمارستان فرهنگ خسرواني نيز آغاز شد.

عمليات اجرايي ناحيه صنعتي خنجين در فصايي به وسعت 30 هكتار و با وسعت زمين صنعتي 18 هكتار و پيش بيني 720 فرصت شغلي آغاز شده است و پيش بيني مي شود با آماده سازي زيرساخت ها، واگذاري زمين در اين ناحيه صنعتي نيمه دوم سال آينده به متقاضيان صورت گيرد.

ساختمان اداري بيمارستان فرهنگ خسرواني نيز توسط يك خير در زميني به وسعت 150 متر مربع آغاز شد .

هزينه ساخت اين ساختمان حدود 2 ميليارد ريال برآورد شده و پيش بيني مي شود كه عمليات ساخت و تجهيز آن تا خردادماه سال آتي به طول انجامد.

بخش همودياليز بيمارستان فرهنگ خسرواني فراهان نيز در زميني به وسعت 200 متر مربع توسط يك خير با اعتباري بالغ بر 2 ميليارد و 500 ميليون ريال ايجاد و تجهيزات آن با اعتباري بالغ بر 6 ميليارد ريال توسط دانشگاه علوم پزشكي اراك تامين شده است.

بخش همودياليز اين بيمارستان ظرفيت چهار دستگاه را دارد و اكنون سه دستگاه در اين بخش فعال است.

استاندار مركزي در بدو ورود به بخش خنجين از توابع شهرستان فراهان در گلزار شهداي اين خطه حاضر شد و به مقام شامخ شهيدان اداي احترام كرد.

ديدار با خانواده معظم شهيد حسين شهبازي در روستاي مزرعه نو، ديدار با مردم خنجين در مسجد جامع اين شهر و نشست با اصحاب رسانه در مركز رشد كارآفريني روستاي مجدآباد كهنه از ديگر برنامه هاي سفر استاندار مركزي به فراهان بود.

انتهاي پيام/
منبع خبر:
تابناک
   تاریخ: ۰۸:۰۶ - ۱۸/۱۱/۱۳۹۶   بازدید: ۱۷۶