روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷

ياسوج| 140 روز از فرار استاندار كهگيلويه و بويراحمد از پاسخگويي به رسانه ها گذشت
 
140 روز از آغاز فعاليت علي محمد احمدي استاندار كهگيلويه و بويراحمد مي گذرد ولي تاكنون رو دروي خبرنگاران با هدف پرسش و پاسخ و ارائه گزارش عملكرد قرار نگرفته است.
به گزارش خبرگزاري تسنيم از ياسوج، 25 شهريوماه 96 عبدالرضا رحماني فضلي وزير كشور در سالن كنعاني دانشگاه علوم پزشكي ياسوج علي محمد احمدي را به عنوان استاندار كهگيلويه و بويراحمد معرفي كرد از آن روز تاكنون 140 روز مي گذرد ولي احمدي در اين مدت فرار را بر قرار در مقابل خبرنگاران ترجيح داده است.

انتظار مي رفت در روزهاي اول علي محمد احمدي برنامه هايش را براي توسعه استان و بهبود وضعيت موجود، ارتقاي شاخص هاي توسعه و ...به رسانه ها رائه مي داد ولي در اين زمينه آقاي استاندار سكوت پيشه كرد تا برخي در افكار عمومي بر اين باور باشند كه برنامه اي منظم و مدون براي توسعه ندارد.

بناي نقد عملكرد 140 روز گذشته احمدي را در شاخص هاي مشخص در اين مقال نداريم و تنها دنبال اين بوده كه بدانيم دليل فرار استاندار از خبرنگاران چيست و آيا اين روند به عنوان يك سياست توسط نماينده عالي دولت ادامه مي يابد.

با توجه به اينكه رئيس دولت در بحبوحه انتخابات رياست جمهوري يازدهم به مردم قول داد هر 100 روز گزارش عملكرد ارائه كند به طور حتم انتظار مي رود نمايندگان عالي دولت در استان ها نيز از رئيس خود پيروي كرده و صادقانه مشكلات، دستاوردها و برنامه هاي خود را با مردم در ميان بگذارند.

قبل از علي محمد احمدي يكي از برنامه هاي هميشگي استانداران تمامي دولت ها در استان نشست با خبرنگاران قبل از آغاز دهه فجر و هفته دولت با هدف ارائه برنامه هاي و تشريح جزئيات پروژه هاي افتتاحي و كلنگ زني بوده است، برنامه اي كه در دوران مديريت احمدي نيز به فراموشي سپرده شد.

مردم مناطق مختلف كهگيلويه و بويراحمد اعم از شهري و روستايي كه روزهاي اول از گفتار درماني هاي علي محمد احمدي به آينده اميدوار شده بودند و البته ديري نشد كه اميدشان به ياس و نااميدي تبديل شد منتظر نشست وي با رسانه ها بودند تا شايد از حقايق پرده بردارد و صادقانه با مردم سخن بگويد كه دليل تعارض در سخن و عملش چست؟

نشست نماينده عالي دولت قبل از دهه فجر با رسانه ها برگزار نشد و البته روز 12 بهمن يك سنت شكني توسط احمدي شكل گرفت و آن اينكه استانداران سابق در دهه فجر هر روز را اختصاص به حضور در يك شهرستان مي دادند ولي احمدي برادريش را به نماينده گچساران ثابت كرد و با يك تابو شكني دو روز در گچساران ماند.

اين در حالي بوده كه وضعيت توسعه در شهرستان گچساران نسبت به ساير مناطق مطلوب بوده و اي كاش احمدي دو روز در لنده، بهمئي، ديشموك، سيلاب و كلوار، زيلايي و ... مي ماند و از نزديك با زندگي پر از درد و رنج مردم آشنا مي شد و شب را به جاي ساختمان هاي مجلل شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران در خانه هاي خشتي سيلاب و كلوار بويراحمد و يا رودپر ديشموك سر مي كرد.

هنوز دير نشده است مردم همچنان منتظر مانده اند تا علي محمد احمدي در نشستي بدون محدوديت وقت با خبرنگاران و يا شبكه استاني دنا تمامي شعارهاي روزهاي اول خود را مرور و با عملكرد 140 روزه خود ارزيابي كند و صادقانه ناگفته هاي كه سبب تعارض در گفتار و عملش شده را با مردم در ميان بگذارد.

علي محمد احمدي اين را بايد بداند كه با توجه به وضعيت موجود در استان روزهاي سختي را در پيش رو دارد و بايد خود را براي نبردي سخت و نفس گير آماده كند و در صورتي نتواند صادقانه با مردم سخن بگويد و افكار عمومي را با خود همراه كند بازنده اين ماراتن خواهد بود.

انتهاي پيام/ش
منبع خبر:
تسنیم
   تاریخ: ۰۷:۰۲ - ۱۵/۱۱/۱۳۹۶   بازدید: ۱۶۴