روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

1600 واحد خون در اصفهان اهدا شد
 
اصفهان - ايرنا - مديركل انتقال خون اصفهان از اهداي يكهزار و 600 واحد خون در روزهاي تاسوعا و عاشوراي حسيني در راستاي برنامه نذر خون خبر داد.
1600 واحد خون در اصفهان اهدا شد اصفهان - ايرنا - مديركل انتقال خون اصفهان از اهداي يكهزار و 600 واحد خون در روزهاي تاسوعا و عاشوراي حسيني در راستاي برنامه نذر خون خبر داد.

مجيد زينلي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: روز عاشوراي حسيني مردم عزادار استان 850 واحد و تاسوعا 750 واحد خون پلاكت و پلاسما اهدا كردند كه هزار و 70 واحد از خون هاي اهدايي مربوط به شهرستان خميني شهر بوده است.

مديركل انتقال خون اصفهان افزود: طرح نذر خون از اول محرم در استان آغاز شد و تا پايان ماه صفر ادامه دارد و موكول كردن اداي نذر خون به روزهاي پس از تاسوعا و عاشورا اشكال شرعي ندارد.

وي به فعاليت 6 پايگاه در روزهاي تاسوعا و عاشورا براي پذيرش نذر خون از سوي عزاداران اشاره كرد و گفت: ميزان نذر و اهداي خون در روزهاي تاسوعا و عاشورا نسبت به سال گذشته بيش از 10 درصد افزايش يافته است.

زينلي خاطرنشان كرد: پايگاه هاي اهداي خون در دهه اول محرم در ميدان خواجو اصفهان، خميني شهر، كاشان، خوانسار، نجف آباد، شهرضا و گلپايگان فعال بوده است.

وي با اشاره به اينكه طرح نذر خون از اول محرم در استان اصفهان آغاز شد و تا پايان ماه صفر ادامه دارد، تصريح كرد: بر اساس نظر مراجع تقليد، موكول شدن اداي نذر خون به روزهاي پس از تاسوعا و عاشورا اشكال شرعي ندارد.

به طور ميانگين روزانه 500 نفر براي اهداي خون به مراكز انتقال خون استان اصفهان مراجعه مي كنند و اين منطقه رتبه چهارم را در بين استان ها در اين زمينه دارد.

96.5 درصد اهداكنندگان خون در استان اصفهان را مردان و 3.5 درصد را زنان تشكيل مي دهد.

6022/ 6994
منبع خبر:
ايرنا
   تاریخ: ۱۲:۲۳ - ۲۰/۰۶/۱۳۹۸   بازدید: ۱۸۵