روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

بسته بندي غذا به مدت طولاني سلامت عزاداران را به خطر مي اندازد
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكي كاشان از تشديد كنترل بهداشتي از اماكن برگزاري مراسمات مذهبي در كاشان خبر داد و گفت: بسته بندي غذاي نذري به مدت طولاني سلامت عزاداران را به خطر مي اندازد.
بسته بندي غذا به مدت طولاني سلامت عزاداران را به خطر مي اندازد معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكي كاشان از تشديد كنترل بهداشتي از اماكن برگزاري مراسمات مذهبي در كاشان خبر داد و گفت: بسته بندي غذاي نذري به مدت طولاني سلامت عزاداران را به خطر مي اندازد.

سيدعليرضا مروجي در گفت و گو با خبرنگار مهر، ضمن عرض تسليت به مناسبت فرا رسيدن ايام محرم و صفر اظهار داشت: با توجه به شرايط ويژه ايام محرم و صفر لازم است مديريت كنترلي و پيشگيري به ويژه كنترل عوامل محيطي در راستاي حفظ و ارتقاي سلامت عزاداران با برنامه ريزي منسجم و مدون صورت پذيرد.

وي اي مرتبط با آب و غذا به ويژه بيماري هاي عفوني روده اي را ناشي از عدم رعايت نكات بهداشتي در توزيع غذا ويژه ايام محرم و صفر را متصور دانست و افزود: بدين منظور دستورالعمل تشديد كنترل بهداشتي و بازرسي بهداشت محيطي از موكب ها و محل برگزاري مراسمات مذهبي صادر شد.

تحويل اطلاعيه بهداشتي در مورد رعايت موازين بهداشتي به آشپزخانه ها و چايخانه هاي كاشان

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكي كاشان از مكاتبه با مسئولان هيئات در مورد رعايت نكات ايمني و بهداشتي به منظور ارتقاي ايمني و حفظ سلامت عزاداران خبر داد و ابراز داشت: تحويل اطلاعيه بهداشتي در مورد رعايت موازين بهداشتي به آشپزخانه ها و چايخانه ها صورت پذيرفته است.

وي از بازرسي بهداشتي از منابع تأمين و مخازن آب خبر داد و گفت: در اين ايام نظارت مستمر بر امر پخت و توزيع غذا و نذورات در ايام محرم و صفر در دستور كار است و از تمامي مراكز و اماكن شهري و روستايي حساس با اولويت بهداشت فردي و مواد غذايي بازرسي بهداشتي به عمل مي آيد.

هرگونه پخت و پز بايد در مكان هايي با شرايط بهداشتي صورت پذيرد

مروجي با بيان اينكه هرگونه پخت و پز بايد در مكان هايي با شرايط بهداشتي صورت پذيرد، اظهار داشت: تمام افراد درگير در توزيع آب، چاي و غذا بايد داراي كارت بهداشت معتبر بوده و رعايت بهداشت فردي در هنگام ارائه خدمت نيز ضروري است.

وي ضمن انتقاد از بسته بندي غذاي نذري چند ساعت قبل از پايان عزاداري هيئت افزود: متأسفانه برخي هيئت ها و نذر دهندگان، غذاها را چند ساعت قبل از مصرف عزاداران به اشتباه بسته بندي مي كنند كه اين كار باعث به خطر افتادن سلامت عزاداران مي شود.
منبع خبر:
خبرگزاري مهر
   تاریخ: ۱۲:۰۴ - ۱۰/۰۶/۱۳۹۸   بازدید: ۱۸۰