روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸

لابياپلاستي
 
بهتر است بدانيد كه در انجام هر گونه عمل لابياپلاستي از مهارت و دانش جراح زيبايي واژن مطمئن باشيد، زيرا واژن از بافت هاي عصبي متعددي تشكيل شده است. ...
به گزارشتيتربرتر؛ بهتر است بدانيد كه در انجام هر گونه عمل لابياپلاستي از مهارت و دانش جراح زيبايي واژن مطمئن باشيد، زيرا واژن از بافت هاي عصبي متعددي تشكيل شده است.

لابياپلاستي
شايد بد نباشد پيش از پرداختن به هر موضوعي ابتدا معني دقيق عمل لابياپلاستي را بدانيم. به انواع مختلف جراحي زيبايي به منظور بهبود ظاهر واژن و به طور خاص لبه واژن، لابياپلاستي گفته مي شود. پس در حالت كلي لابياپلاستي يك جراحي زيبايي محسوب مي شود، هرچند بسياري از افرادي كه براي عمل لابياپلاستي به كلينيك ها مراجعه مي كنند درصدد قطع درد (براي مثال در هنگام رابطه) و يا ناراحتي هاي جسماني ديگر هستند كه وجود اشكال در لبه هاي واژن (براي مثال نا متقارن بودن) باعث به وجود آمدن آن مي شود (مثلا احساس درد در هنگام ورزش و دوچرخه سواري يا احساس ناراحتي در هنگام پوشيدن لباس چسبان مثل لباس شنا).

علم پزشكي لابياپلاستي را اينگونه تعريف مي كند: لابياپلاستي به جراحي زيبايي اطلاق مي شود كه طي آن لابيا مينورا يا لبه هاي داخلي واژن (Inner Labia) يا لابيا ماژورا يا لبه هاي خارجي واژن (Outer Labia) اصلاح شود. البته لازم به ذكر است كه در حين جراحي لابياپلاستي، جراح در صورت صلاح ديد مي تواند بخشي از كلاهك كليتوريس را هم بردارد كه باعث تحريك پذيري بيشتر و احساس لذت بالاتر مي شود.

در اين مقاله قصد داريم دلايل نياز به انجام عمل لابياپلاستي، چگونگي عمل و مراقبت ها و رسيدگي هاي پس از عمل را با هم مرور كنيم و به تخميني در مورد هزينه روز عمل لابياپلاستي برسيم.

چه كساني به لابياپلاستي احتياج دارند

همان گونه كه در مقدمه به صورت گذرا اشاره شد به طور كلي دو دسته از افراد براي عمل لابياپلاستي اقدام مي كنند.

- دسته اول كساني هستند كه به سبب شكل و بافت بخش بيروني واژن در زندگي روزانه يا در هنگام رابطه متحمل ناراحتي و درد مي شوند.
- دسته دوم افرادي هستند كه نارضايتي خودشان و يا همسرشان از فيزيك و ظاهر واژن اعتماد به نفسشان را خدشه دار كرده و باعث به وجود آمدن مشكل در زندگي جنسيشان شده است. البته هستند كساني كه علت مراجعه شان براي لابياپلاستي تركيبي از هر دو دليل باشد. پس دلايل انجام عمل لابياپلاستي به طور كلي:

ميل به داشتن ظاهري زيبا و بي نقص وجود عدم تقارن ظاهري واژن احساس درد و ناراحتي در زمان مقاربت ناقص بودن لذت جنسي به دليل بافت اضافه در قسمت كليتوريس احساس ناراحتي و درد در زمان بعضي فعاليت ها مانند دوچرخه سواري تحمل سوزش، ساييدگي و كشيدگي در هنگام فعاليت هاي ورزشي احساس ناراحتي موقع پوشيدن لباس هاي تنگ مانند شلوار هاي چسبان يا لباس شنا ويژگي هاي عمل لابياپلاستي

البته روش هاي متفاوتي براي انجام عمل لابياپلاستي وجود دارد كه در پاراگراف بعدي 2 روش رايج لابياپلاستي را براي شما شرح خواهيم داد، اما به طور كلي عمل لابياپلاستي اين خصوصيات را دارد:

عمل لابياپلاستي به صورت سرپايي بوده و عموما توسط بي حسي موضعي صورت مي گيرد. اين عمل جزء جراحي هاي سريع به حساب مي آيد و حدود يك ساعت به طول مي انجامد. در شرايط معمول و نرمال بيمار دوره بهبودي بعد از عمل كوتاهي خواهد داشت و بعد از انجام عمل لابياپلاستي بيمار به استراحت مطلق و طولاني مدت نياز نخواهد داشت (بر خلاف عمل هاي ديگر). روش هاي متفاوت انجام عمل لابياپلاستي

از ميان روش هاي گوناگوني كه جراحان بر اساس مهارت، سخت افزار و شرايط بيمار انتخاب مي كنند، در اينجا 2 روش رايج تر انجام عمل لابياپلاستي را به اختصار مرور مي كنيم:

1. روش تريم (Trim): در اين روش لبه داخلي واژن (Labia Minora) بريده شده و 2 لبه توسط بخيه به هم دوخته مي شوند. به كارگيري روش تريم براي لابياپلاستي اين مزيت را دارد كه بسيار سريع انجام مي شود، اما گفتنيست در صورتي كه در حين روش تريم، لبه داخلي واژن بيش از حد بريده شود، بر روي واژن رد خط زخم باقي خواهد ماند.

2. روش وج (Wedge): در اين روش بر خلاف روش تريم لبه داخلي واژن بريده نمي شود بلكه يك برش وي شكل (V.) در مركز لبه اضافي ايجاد مي گردد. مزيت اين روش نسبت به روش تريم حفظ مرز طبيعي لبه واژن در حين لابياپلاستيست.

همچنين بد نيست بدانيد صرف نظر از نوع روش لابياپلاستي، جراح مي تواند براي ايجاد برش ها از تيغ جراحي و يا ليزر استفاده كند. البته استفاده از ليزر به دقت برش ها مي افزايد و به بهبود بخيه ها سرعت مي بخشد.

مدت زمان بهبودي كامل پس از لابياپلاستي

دقت داشته باشيد كه پس از پايان عمل لابياپلاستي فرد بايد بنابه توصيه پزشك، 3 تا 4 روز استراحت كند. بعد از گذشت اين مدت همچنان تا يك ماه بيمار بايد از انجام فعاليت هاي سنگين و سخت روزانه يا ورزشي پرهيز كند. توصيه مي شود فرد پس از عمل لابياپلاستي و در تمام طول زمان بهبودي، انواع ويتامين سي را مصرف كند.

 

لابياپلاستي

براي اطلاعات بيشتر به وب سايت مراجعه نماييد
http://www.fcc-clinic.com/
 

اقدامات و مراقبت هاي پس از لابياپلاستي

فراموش نكنيد كه عمل لابياپلاستي هم با وجود كوتاه و سرپايي بودن به هر حال نوعي جراحيست و مانند تمام جراحي ها عوارضي به همراه خواهد داشت. از جمله مهمترين اين عوارض، تورم بعد از لابياپلاستيست. فراموش نكنيد كه واژن انسان داراي بافت ها و غدد لنفاوي و عصبي فراوانيست. در حين عمل لابياپلاستي، ناگريز آسيب اندكي به اين بافت ها وارد مي شود كه در نهايت باعث ايجاد ورم در ناحيه واژن مي شود. پزشك شما پس از عمل حتما به شما توضيح خواهد داد كه اين تورم نبايد باعث نگراني شما شود و در نهايت پس از گذشت يك ماه از جراحي به طور كامل از بين خواهد رفت. با اين حال براي تسريع بهبود تورم، اين اقدامات توصيه مي شود (حتما پيش از انجام با پزشك خود در ميان بگذاريد):

- خاطرتان باشد تا زماني كه تورم واژن بعد از لابياپلاستي به طور كامل از بين نرفته است از سونا و وان آب گرم استفاده نكنيد (اين كار شدت تورم را افزايش مي دهد).
- از لباس هاي نخي و خنك استفاده كنيد و توجه داشته باشيد كه بهتر است دماي ناحيه جراحي بالا نرود.
- حواستان به رژيم غذاييتان باشد. مصرف غذا هاي حاوي فيبر تورم را كاهش و مصرف غذا هاي پرچربي و پر نمك بر شدت تورم مي افزايد. عوارض عمل لابياپلاستي تنها در تورم ناحيه واژن خلاصه نمي شود. به طور كلي با توجه به حساسيت فوق العاده عضو تحت جراحي، بهتر است اين اقدامات را در جهت بهبود سريع تر انجام دهيد:

- هرچند لابياپلاستي عملي سرپاييست، اما حتما يك نفر همراه در روز جراحي همراهتان باشد.
- تا يك هفته بعد از عمل لابياپلاستي، استراحت كامل كنيد.
- به پزشك خود اعتماد كامل داشته باشيد و براي رفع درد تنها از دارو هاي تجويزي او استفاده كنيد.
- براي كاهش درد روز هاي نخست و همچنين كاهش تورم، تا 2 روز از كمپرس يخ در ناحيه تناسلي استفاده كنيد.
- داشتن رابطه جنسي را به دست كم 2 ماه بعد از عمل لابياپلاستي موكول كنيد.
- مي توانيد براي بهبود سريع تر بخيه ها، از پماد هاي ترميمي تجويز پزشكتان استفاده كنيد. توجه داشته باشيد كه تا يك هفته بعد از جراحي بخيه ها جوش خورده و پس از گذشت 1 تا 2 ماه، بخيه ها به طور كامل جذب مي شود. هزينه عمل لابياپلاستي

پيش از پرداختن به هزينه عمل لابياپلاستي بد نيست اين نكته تذكر داده شود كه با توجه به حساسيت زياد واژن به خاطر وجود بافت ها و غدد لنفاوي و عصبي فراوان، همچنين حساسيت زياد بانوان به بي نقص بودن ظاهرشان، بهتر است در صورتيكه ميل به انجام اين عمل داريد تحقيق و جستجوي زيادي كنيد. توجه داشته باشيد كه مهارت جراح در نتيجه اين گونه عمل ها تاثير مستقيم دارد و اگر به دليل پايين تر بودن هزينه از انتخاب پزشك مورد اعتمادتان چشم بپوشيد ممكن است نتيجه عمل پشيماني غير قابل رفعي برايتان به همراه داشته باشد. پس به دليل عجله زياد براي انجام لابياپلاستي يا هزينه و يا عوامل ديگرشانس خود را براي داشتن يك عمل لابياپلاستي بي نقص كاهش ندهيد.هزينه عمل لابياپلاستي همانند تمام جراحي هاي زيبايي ديگر به عوامل گوناگوني بستگي دارد. تعيين هزينه اين جراحي جدا از نياز به معاينه توسط پزشك، ممكن است بسته به منطقه جغرافيايي مطب يا كلينيك هم تغيير كند. به طور كلي، اما با گشتي در كلينيك هاي متفاوت شهر تهران مي توان بازه قيمتي 2 تا 5 ميليون تومان را براي انجام عمل لابياپلاستي تعيين نمود. در نهايت بد نيست بدانيد در شرايط خاص و نظر پزشك متخصص مبني بر نياز بيمار به اين عمل، برخي بيمه ها عمل لابياپلاستي را پوشش مي دهند.

 

لابياپلاستي

همين حالا با ما تماس بگيريد
02122179070
02126641908
 

لابياپلاستي
تجربه عمل لابياپلاستي

بسياري از اشخاص به دنبال اين هستند كه اشخاصي كه لابياپلاستي را انجام داده اند را پيدا كنند و از تجربه عمل لابياپلاستي آنها سوالاتي را بيان كنند.

دكتر بهمن پور اولين جراح زيبايي زنان در ايران است كه لابياپلاستي را بدون بخيه انجام داده اند، ايشان لابياپلاستي با سافت سرجري را براي دختراني كه از بخيه لابياپلاستي واهمه دارند ، انجام مي دهند.

شما عزيزان براي ديدن تجربه عمل لابياپلاستي بيماران ايشان مي توانيد با مراجعه به وب سايت دكتر بهمن پور به بخش رضايت بيماران پس از لابياپلاستي مراجعه نماييد. 

دكتر ميترا بهمن پور

جزو نفرات برتر بورد كشور
عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي ايران
عضو انجمن جراحان زيبايي آمريكا
داراي چندين مقاله معتبر خارجي و ايراني
يكي از مولفين موسسه رهپويان شريف
نويسنده و آموزش دهنده موسسه رهپويان شريف
استاديار دانشگاه
ارائه دهنده پنج كنگره ي زنان و زايمان كشور
رتبه استاد برتر از نظر نمره ارزشيابي دانشجويان
داراي مدرك جراحي هاي زيبايي و ترميمي زنان از آكادمي آمريكايي جراحي زيبايي زنان
با بيش از 8000 عمل موفق لابياپلاستي
منبع خبر:
تیتر برتر
   تاریخ: ۰۱:۲۸ - ۲۲/۰۵/۱۳۹۸   بازدید: ۸۵