روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸

طرح نسخه نويسي الكترونيكي در مازندران اجرايي شد
 
طرح نسخه نويسي الكترونيكي در مازندران اجرايي شد
ساري - قاسميان:مديركل بيمه سلامت مازندران از اجرايي شدن طرح نسخه نويسي الكترونيكي همزمان با سراسر كشور در استان خبر داد.
دكتر رسول ظفرمند در نشست با اصحاب رسانه استان ضمن گراميداشت روز خبرنگار و سالروز شهادت محمود صارمي با بيان اينكه كار رسانه همراه با جانفشاني و خطر همراه است، اظهار كرد: رضايت مندي مردم از حوزه سلامت، بازخورد مثبتي است كه از اصحاب رسانه دريافت مي شود.
وي با اشاره به اينكه پروژ ه هاي الكترونيكي اطلاعات مردم را شفاف مي كند گفت: در طرح نسخه نويسي الكترونيكي با ارائه كد ملي، نسخه ها، درخواست هاي پاراكلينيكي و داروي مخصوص آنها در سامانه ثبت مي شود و بيمار با دريافت كد رهگيري و نيز مراجعه به داروخانه و آزمايشگاه ها خدمات خود را دريافت مي كند.
ظفرمند با بيان اينكه نسخه نويسي الكترونيكي در برخي از شهرهاي بزرگ استان شروع شد افزود: طرح پرداخت بيمه موسسه ها با هدف رسيدگي سريعتر، مدت زمان كمتر، نياز نبودن به ارسال اسناد كاغذي بصورت اتوماسيون از ارديبهشت سال 98 در همه اين استان انجام شده است.
يادآور مي شود طرح نسخه نويسي الكترونيكي با حضور وزير بهداشت، رييس كميسيون بهداشت و درمان مجلس، رييس سازمان نظام پزشكي، مديرعامل سازمان بيمه سلامت، معاون درمان وزارت بهداشت، رييس انجمن پزشكان عمومي و مديران كل بيمه سلامت و معاونان درمان دانشگاه هاي علوم پزشكي سراسر كشور به صورت ويديو كنفرانس و همزمان در 31 استان كشور آغاز شد.
شايان ذكر است در پايان اين نشست مديركل بيمه سلامت مازندران از خبرنگاران حوزه سلامت بيمه اي استان با اهداي لوح سپاس تقدير به عمل آورد.
   تاریخ: ۰۱:۵۱ - ۲۲/۰۵/۱۳۹۸   بازدید: ۶۷