روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹

راز موفقيت نهادهاي انقلابي در چيست؟
 
امروز همه جهانيان به خوبي مي دانند كه ايران اسلامي از بدو تولد، به خاطر ماهيت ضداستكباري و استقلال طلبي و مبارزه با ظالمين، پيوسته تحت شديدترين فشارهاي نظامي، اقتصادي، سياسي، فرهنگي (شبيخون فرهنگي) و حتي اجتماعي ناشي از القائات دشمنانش قرار داشته و طبيعتاً نتوانسته به همه اهداف عالي خود دست ...

به گزارش ديار آفتاب؛ به نقل از ره توشه؛ امروز همه جهانيان به خوبي مي دانند كه ايران اسلامي از بدو تولد، به خاطر ماهيت ضداستكباري و استقلال طلبي و مبارزه با ظالمين، پيوسته تحت شديدترين فشارهاي نظامي، اقتصادي، سياسي، فرهنگي (شبيخون فرهنگي) و حتي اجتماعي ناشي از القائات دشمنانش قرار داشته و طبيعتاً نتوانسته به همه اهداف عالي خود دست پيدا كند.

در واقع از يك سو فشارهاي خارجي و از سوي ديگر خيانت، خباثت، نفاق، خودخواهي و يا ناتواني و ناكارآمدي و مهمتر از همه اين موارد، بي توجهي يا كم توجهي برخي از مديران و گروهي از افراد جامعه به رهنمودهاي رهبري، سبب شده تا رشد و تعالي انقلاب و پيشرفت و توسعه كشور با فراز و فرود و گاهي با ناكامي مواجه شود.

با اين حال از تبادل اطلاعات عمومي در فضاي مجازي و صحبت هاي مردم در اماكن عمومي و جمع هاي فاميلي چنين استنباط مي شود كه اكثريت مردم از عملكرد نظام جمهوري اسلامي در بسياري از امور مانند؛ ارتقاء سطح معنوي جامعه، تلاش در جهت تحقق نهضت علمي وكسب دستاوردهاي علمي، موفقيت هاي كسب شده در ايجاد زيرساخت هاي عمومي و بخش هاي مختلف كشاورزي و برخي از صنايع، مبارزه با تروريسم در سوريه و عراق، ايستادگي در برابر زورگويي هاي آمريكا و حمايت از جبهه مقاومت در سطح جهان و يا تلاش برخي از دستگاه ها در جهت محروميت زدايي و امدادرساني و امثال آن، كاملاً راضي و خرسند هستند.

     در واقع عملكرد انقلابي و قوي برخي از دستگاه ها در بخش هاي مختلف توانسته است روح اميد و افتخار را به مردم مؤمن و هوشيار ايران اسلامي تزريق و انگيزه كار و تلاش در جامعه را مضاعف و حمايت و پشتيباني مردمي از نظام اسلامي را استمرار ببخشد.

به عنوان مثال؛ دستاوردهاي صنايع دفاعي در وزارت دفاع و ساير بخش هاي نظامي همواره خوشحالي مردم و غرور ملي را به همراه داشته و باعث شده تا مردم با افتخار از فعاليت هاي علمي، صنغتي و تحقيقاني صنايع دفاعي نام ببرند و دغدغه اي در مورد قدرت دفاعي كشور نداشته باشند.

اين عملكرد درخشان كه به يمن عمل به راهبردها و رهنمودهاي فرمانده معظم كل قوا حاصل شده است، باعث شده تا صنايعي كه حتي از توليد سيم خاردار براي حفاظت از مرزها و مراكز تخت پوشش خود عاجز بود، اينك نه تنها بتواند نيازهاي خود را تأمين كند، بلكه محصولاتش را به حدود 40 كشور جهان صادر نمايد.

نقش و عملكرد موفقيت آميز سپاه در مبارزه با داعش و ساير گروه هاي تروريستي در عراق و سوريه و پشتيباني از جبهه مقاومت در نقاط مختلف جهان و نيز مقابله با اشرار و ضدانقلاب در داخل شهرها و مرزهاي كشور و به خصوص برخورد هوشيارانه و در عين حال قاطعانه با متجاوزين آمريكايي به حريم سرزميني ايران نيز، از ديگر مواردي است كه ناشي از تبعيت محض اين نهاد انقلابي از رهنمودهاي رهبري است و همين عملكرد همواره رضايتمندي مردم را نيز به همراه داشته است.

حضور مقتدرانه ارتش در آب هاي بين المللي و ساير عرصه هاي دفاع سرزميني، نقش مؤثر نيروي انتظامي در مقابله با قاچاق و حفظ امنيت مرزهاي كشور و به خصوص حمايت و پشتيباني نيروهاي مسلح از يكديگر در انجام مأموريت هاي محوله، هم بيانگر اين واقعيت است، كه نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران تحت رهبري هاي داهيانه رهبر معظم انقلاب اسلامي (دامت بركاته) بهترين عملكرد را از خود به نمايش گذاشته اند.

موفقيت دانشمندان و متخصصين ايراني در عرصه هاي مختلف مانند؛ دانش هسته اي، نانو، شبيه سازي، سلول هاي بنيادي، ليزر، صنايع هوافضا، علوم پزشكي و ده ها و بلكه صدها موضوع ديگر نيز مؤيد اين نكته است كه، هر كجا و در هر دستگاهي كه راهبردها و رهنمودهاي رهبري در رأس امور قرار گرفته و روحيه انقلابي و عملكرد جهادي مبناي عمل واقع شده و تعهد به اجراي فرامين ولايت تداوم يافته، موفقيت هاي مادي و معنوي رشد جهشي داشته و بالعكس هر كجا اين تعهد كمرنگ شده، ناكامي ها افزون گشته است.

به عبارت ديگر تبعيت و پيروي از ولايت و عمل به رهنمودهاي ايشان، همان نكته اي است كه بايد از آن به عنوان كليد موفقيت در ايجاد انسجام، وحدت و هم افزايي در مسير پيشرفت همه جانبه و اقتدار ايران اسلامي نام برد و راز دشمني بيگانگان با اصل ولايت فقيه را نيز بايد در همين نكته جستجو نمود.

احمدرضا هدايتي كارشناس ارشد مديريت
منبع خبر:
دیار آفتاب
   تاریخ: ۰۷:۱۸ - ۲۲/۰۵/۱۳۹۸   بازدید: ۱۸۶