روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸

آغاز حركت تيم كوله گردهاي نوش آباد با شعار آب براي همه
 
اصفهان - تيم دو نفره كوله گردهاي باشگاه كوهباد انوشه نوش آباد حركت خود را به مقصد درياچه اروميه با شعار آب براي همه به مناسبت گراميداشت روز جهاني آب آغاز كرد.
تيم دو نفره كوله گردهاي باشگاه كوهباد انوشه نوش آباد حركت خود را به مقصد درياچه اروميه با شعار آب براي همه به مناسبت گراميداشت روز جهاني آب آغاز كرد.

حميد عميدي در گفت و گو با خبرنگار ايسنا-منطقه اصفهان در كاشان، اظهار كرد: قانون خلقت، براي همه مردم قابل احترام است نبايد نسبت به آن ناشكري و ناسپاسي كرد و همه شهروندان بايد در مصرف منابع خدادادي مثل آب و طبيعت و انرژي رفتاري آگاهانه و مسئولانه داشته باشند.

وي افزود: به گواهي تاريخ، ايرانيان مردمي با فرهنگ هستند كه اجتماع خود را بر پايه مفاهيم فرهنگي و معنوي شكل داده اند و بر همين اساس، زندگي مسالمت آميز و صلح طلبانه با خود و طبيعت داشته اند و اين فرهنگ بايد حفظ و نهادينه شود.

وي تاكيد كرد: محيط زيست و طبيعت و به خصوص منابع آب، در همه جهان شرايط سختي دارد كه بايد با تعهد همگاني براي حفظ آنها مشاركت كنيم و حركت هاي نمادين در قالب پياده روي دسته جمعي، پاكسازي كوهستان و جنگل و كوير مي تواند هشداري براي رعايت اين مسئوليت پذيري شهروندان باشد.

وي تصريح كرد: كوله گردي نوعي سفر با پياده روي طولاني است كه در آن گردشگر از كوله پشتي براي حمل وسايل خود استفاده مي كند. از مزاياي اين نوع سفر اين است كه هزينه گردشگران بر طبيعت و محيط زيست مثل توليد زباله تا حد زيادي كاهش پيدا مي كند.

اين كوله گرد گفت: كوله گردي مبتني بر چهار اصل است كه شامل هيچ چيزي به جز رد پا از خود باقي نگذاريد، هيچ چيزي جز عكس را با خود نبريد، هيچ چيزي را جز زمان نكُشيد و هيچ چيزي را جز خاطرات نگه نداريد.

اين فعال زيست محيطي افزود: در كوله گردي و طبيعت گردي، شخص وارد طبيعت مي شود و نبايد نظام آن را بر هم بزند و منظور  از طبيعت، هر اقليم و زيست مردم  و حتي نوع برخورد آنها هم مي شود.

وي تصريح كرد: متاسفانه برخي افراد در سفرهاي خود، اكوسيستم و نظام فرهنگي غالب در مناطق را رعايت نمي كنند و فكر مي كنند كه حق دارند تا هر رفتار و پوششي داشته باشند بنابراين بايد اين تفكر در جامعه اصلاح شود تا محيط زيست و طبيعت سالم بماند.

عميدي گفت: در اين سفر كوله گردي، كه امروز آغاز شده است، با عبور از شهرهاي قم، ساوه، قزوين، زنجان، تبريز در اروميه پايان خواهد يافت.

به گزارش ايسنا، تيم دو نفره كوله گردهاي نوش آباد شامل علي چاپي و حميد عميدي است كه سالهاي گذشته نيز  در قالب دوچرخه سواري سفرهايي را به مناسب ساعت زمين، روز هواشناسي و روز آب به شيراز، دزفول، درياي خزر، كربلا و يزد داشته اند.

انتهاي پيام
منبع خبر:
ايسنا
   تاریخ: ۲۰:۵۳ - ۰۹/۰۱/۱۳۹۸   بازدید: ۲۵