روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸

هواي اصفهان در وضعيت زرد ثبت شد/شاخص كيفي 59
 
اصفهان - رئيس امور آزمايشگاه هاي استان اصفهان گفت: هواي اصفهان در 24 ساعت منتهي به ساعت 12 ظهر امروز با ميانگين شاخص كيفي 59 در وضعيت سالم ثبت شد.
هواي اصفهان در وضعيت زرد ثبت شد/شاخص كيفي 59 اصفهان - رئيس امور آزمايشگاه هاي استان اصفهان گفت: هواي اصفهان در 24 ساعت منتهي به ساعت 12 ظهر امروز با ميانگين شاخص كيفي 59 در وضعيت سالم ثبت شد.

بابك صادقيان در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: هواي اصفهان در 24 ساعت منتهي به ساعت 12 ظهر امروز با ميانگين شاخص كيفي 59 در وضعيت سالم ثبت شد.

وي با بيان اينكه شاخص كيفي آلايندگي در تمامي ايستگاه هاي سنجش آلايندگي شهر اصفهان در وضعيت سالم ثبت شده است، افزود: هواي اصفهان در خيابان دانشگاه با ميانگين شاخص كيفي 59، استانداري 57، چهارباغ خواجو 58، ميدان احمد آباد 63 و بزرگراه خرازي 56 در وضعيت سالم ثبت شده و در پروين و رودكي نيز در وضعيت زرد است.

كيفيت هوا در شهرستان هاي استان سالم است

رئيس امور آزمايشگاه هاي اداره كل حفاظت محيط زيست استان اصفهان با اشاره به اينكه كيفيت هوا در شهرستان هاي استان اصفهان نيز در وضعيت سالم گزارش شده است، اضافه كرد: در 24 ساعت منتهي به ساعت 12 ظهر امروز، كيفيت هوا در نجف آباد با ميانگين شاخص كيفي 61، مباركه 64، كاشان 69 و سجزي 72 در وضعيت سالم است و در خميني شهر و شاهين شهر نيز در وضعيت زرد گزارش مي شود.

گفتني است شاخص كيفي هوا در بازه صفر تا 50 نشانه هواي پاك، 50 تا 100 نشانه هواي سالم، 100 تا 150 ناسالم براي گروه هاي حساس (افراد دچار بيماري هاي قلبي تنفسي، كودكان و افراد ميانسال و زنان باردار و غيره) و 150 تا 200 نشانه وضعيت ناسالم براي عموم مردم است.
منبع خبر:
خبرگزاري مهر
   تاریخ: ۱۶:۵۶ - ۲۳/۰۵/۱۳۹۷   بازدید: ۷۱